Trwa ładowanie...

Nominacje do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2011

We wrześniu 2011 roku Kapituła Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przyznała nominacje aktorom, spośród których jury wyłoni tegorocznego laureata Nagrody.

Nominacje do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2011Źródło: Nagroda im. Zbysza Cybulskiego
d3y2l8p
d3y2l8p

W tym roku do prestiżowej nagrody nominowano pięcioro aktorów: Magdalenę Czerwińską za rolę w filmie „Kret”, Romę Gąsiorowską za rolę w filmie „Ki”, Magdalenę Popławską za rolę w filmie Prosta historia o miłości, Jakuba Gierszała za rolę w filmie „Sala samobójców” i Leszka Lichotę za rolę w filmie „Lincz”.

Obok nagrody przyznawanej przez jury (powoływane co roku spośród osobistości świata kultury) równorzędną Nagrodę przyznaje publiczność. Widzowie mogą oddawać głosy na stronie: www.NagrodaCybulskiego.pl. Plebiscyt trwa do 31 października.

Laureatów Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2011 oraz Nagrody Publiczności poznamy w poniedziałek 7 listopada br. Podczas gali zostanie również wręczona Nagroda im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmowej roku 2010.

Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, honorującą "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością" wręczono po raz pierwszy w 1969 roku. Pierwszym jej laureatem był Daniel Olbrychski.

Zobacz także: Filmy o miłości

d3y2l8p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y2l8p