Trwa ładowanie...
d183nli

Nominacje do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2011

We wrześniu 2011 roku Kapituła Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przyznała nominacje aktorom, spośród których jury wyłoni tegorocznego laureata Nagrody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nominacje do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2011
(Nagroda im. Zbysza Cybulskiego)
d183nli

W tym roku do prestiżowej nagrody nominowano pięcioro aktorów: Magdalenę Czerwińską za rolę w filmie „Kret”, Romę Gąsiorowską za rolę w filmie „Ki”, Magdalenę Popławską za rolę w filmie Prosta historia o miłości, Jakuba Gierszała za rolę w filmie „Sala samobójców” i Leszka Lichotę za rolę w filmie „Lincz”.

Obok nagrody przyznawanej przez jury (powoływane co roku spośród osobistości świata kultury) równorzędną Nagrodę przyznaje publiczność. Widzowie mogą oddawać głosy na stronie: www.NagrodaCybulskiego.pl. Plebiscyt trwa do 31 października.

Laureatów Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2011 oraz Nagrody Publiczności poznamy w poniedziałek 7 listopada br. Podczas gali zostanie również wręczona Nagroda im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmowej roku 2010.

Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, honorującą "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością" wręczono po raz pierwszy w 1969 roku. Pierwszym jej laureatem był Daniel Olbrychski.

Zobacz także: Filmy o miłości

d183nli

Podziel się opinią

Share
d183nli
d183nli