Trwa ładowanie...
d4frs4n

Obiecaj mi!

Najnowsze informacje
3.5
(50 głosów)
Oceń:
d4frs4n
1
Share
Zdjęcie

Emir Kusturica - dwukrotny zdobywca Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes, opowiada niezwykłą historię chłopca, którego misją niespodziewanie staje się odnalezienie prawdziwej miłości.

Filmowa twórczość Emira Kusturicy jest od lat nagradzana na najbardziej prestiżowych festiwalach na świecie. Jego ekscentryczne opowieści o próbach i troskach życia na Bałkanach stale oczarowują krytyków i widzów.

Piękna opowieść o chłopcu, który obiecuje, że powróci do wioski jako mężczyzna i przedstawi dziadkowi żonę, jest jednym z najlepszych obrazów Kusturicy. Zabawny, poruszający, romantyczny, pełen kolorów i swoistej poetyki. Film ukazuje świat inny od tego, który znamy. Dotyka uniwersalnych pytań i wartości.

Cane żyje na odległym wzgórzu razem z dziadkiem i krową Cvetką. Pewnego dnia dziadek na łożu śmierci prosi wnuka o złożenie obietnicy. Najpierw każe mu sprzedać Cvetkę, potem kupić pewną ikonę oraz dowolną rzecz, której zapragnie. Ostatnim zadaniem Cane jest znaleźć żonę.

Z ostatnią częścią obietnicy będzie miał najwięcej kłopotów. Czas upływa, dziadek umiera, a żony wciąż brak i właśnie wtedy Cane spotka Jasną...

d4frs4n

Podziel się opinią

1
Share
d4frs4n
d4frs4n
d4frs4n
d4frs4n