Trwa ładowanie...
orange
29-06-2015 10:59

Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2015: Niedziele z klasyką polskiego kina

Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2015: Niedziele z klasyką polskiego kinaŹródło: East news
d2clm1p
d2clm1p

Każdy tydzień zakończymy filmem z wyjątkowego cyklu, w którym zaprezentujemy najważniejsze tytuły powstałe w złotym okresie polskiej kinematografii. Dziewięć czarno-białych filmów po rekonstrukcji cyfrowej pozwoli nam na nowo zanurzyć się w atmosferę świetności polskiego kina lat 60-tych.

W niedzielnym repertuarze znalazły się wczesne realizacje najlepszych polskich reżyserów. Obejrzymy też debiuty: „Ewa chce spać” Tadeusza Chmielewskiego, reżysera, który kilkanaście lat później nakręcił takie hity jak „Nie lubię poniedziałku” i „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” oraz „Ostatni dzień lata” Tadeusza Konwickiego – doskonały film będący improwizacją artystyczną, jednocześnie też najtańszym pełnometrażowym filmem fabularnym w dziejach polskiej kinematografii. Film Konwickiego, razem z kilkoma innymi tytułami, które przypomnimy podczas festiwalowych niedziel, jak: „Niewinni czarodzieje” Andrzeja Wajdy, „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza i „Rękopis znaleziony w Saragossie” Wojciecha Hasa, znalazł się w kolekcji „Martin Scorsese prezentuje: arcydzieła polskiego kina.

W niedzielne wieczory zobaczymy na ekranie legendy polskiego kina w swoich najlepszych rolach! Zbigniew Cybulski, filmowy amant i jeden z najwybitniejszych polskich aktorów powojennych, wystąpił aż w pięciu prezentowanych w repertuarze filmach, dodatkowo aktor był współscenarzystą jednego z nich („Do widzenia, do jutra”). Na ekranie pojawią się ulubieni aktorzy tamtych lat - między innymi Kalina Jędrusik, Barbara Krafftówna, Gustaw Holoubek, Leon Niemczyk i Tadeusz Łomnicki. Nie zabraknie również Romana Polańskiego, który w prezentowanych filmach wystąpił w rozmaitych rolach – jako reżyser kultowego obrazu „Nóż w wodzie” oraz jako aktor w obsadzie „Do widzenia, do jutra” i „Niewinnych czarodziejach”.

Bądźcie z nami w każdą niedzielę wakacji na seansach filmów, które wytyczyły kierunek polskiej kinematografii. Do zobaczenia w naszych plenerowych kinach w Sopocie, Zakopanem i Giżycku.

Repertuar znajdziecie także w darmowej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony.

d2clm1p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2clm1p