Trwa ładowanie...
d1ht3nk

Oscary 2020: "Boże Ciało" bez statuetki. Piotr Gliński skomentował

Film Jana Komasy "Boże Ciało" nie otrzymał Oscara. Minister Kultury, Piotr Gliński, skomentował werdykt Akademii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Gliński
Piotr Gliński (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d1ht3nk

Jan Komasa i cała ekipa pracująca przy filmie "Boże Ciało" bez wątpienia mają powody do radości. Mimo że nie zdobyli statuetki dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, to i tak sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem dla polskiego dzieła. Minister Kultury nie ma wątpliwości, że odnieśliśmy duży sukces.

ZOBACZ: Jan Komasa nie liczy na nagrodę dla "Bożego Ciała". Ma mocnych konkurentów

- Rywalizacja o Oscara z filmami wybitnych światowych reżyserów, takich jak Pedro Almodovar i Bong Joon-ho, to wielkie wyróżnienie dla polskiego filmu. Samo znalezienie się wśród najlepszych to ogromny prestiż dla jego twórców - podkreślił Piotr Gliński w rozmowie z PAP-em.

Poza tym minister zaznaczył, że "trzeci rok z rzędu polski film, wspierany profesjonalnymi działaniami Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, jest obecny podczas ceremonii rozdania Oscarów".
Przeczytaj: Oscary 2020: Statuetki przyznane. Oto zwycięzcy

d1ht3nk

Film Pawła Pawlikowskiego "Ida" był nominowany do nagrody w 2015 r. Kolejna nominacja pojawiła się w 2018 r. za film "Twój Vincent", który był koprodukcją z udziałem Polaków. W 2019 r. Pawlikowski znowu miał szansę na statuetkę za film "Zimna wojna". Teraz mamy rok 2020, a o Oscara walczył Jan Komasa i film "Boże Ciało".

W tym roku nie udało się wygrać, ale trzeba przyznać, że mieliśmy mocnych konkurentów, a wśród nich pojawił się film "Parasite", który królował podczas tegorocznej gali.

d1ht3nk

Podziel się opinią

Share

d1ht3nk

d1ht3nk