Trwa ładowanie...
ostatnia rodzina
27-11-2015 04:04

''Ostatnia rodzina'': Koniec zdjęć do filmu o rodzinie Beksińskich

Share
''Ostatnia rodzina'': Koniec zdjęć do filmu o rodzinie Beksińskich
d2u4599

Zakończyły się zdjęcia do filmu "Ostatnia rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego i według scenariusza Roberta Bolesto. Obraz opowie o rodzinie Beksińskich.

Przypomnijmy, że w głównych rolach zobaczymy Andrzeja Seweryna (Zdzisław Beksiński) i Dawida Ogrodnika (Tomek Beksiński). Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

- Zakończyliśmy zdjęcia do "Ostatniej rodziny" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Dziękujemy całej ekipie! Zabieramy się do dalszej pracy. Wkrótce kolejne wiadomości o filmie :) - napisali twórcy na profilu filmu na Facebooku.

d2u4599

Akcja dramatu rozgrywać się będzie na przestrzeni 28 lat, począwszy od roku 1977, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie.

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

Film "Ostatnia rodzina" ma trafić do kin w roku 2016.

d2u4599
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u4599
d2u4599