Trwa ładowanie...

Ostrołęka nie pokaże "Kleru". Prezydent miasta się tłumaczy

Filmu "Kler" zabrakło w repertuarze ostrołęckiego kina Jantar. Wywołało to sprzeciw mieszkańców i lokalnych mediów, które pisały o cenzurze. Prezydent miasta Janusz Kotowski na łamach "Naszego Dziennika" odparł zarzuty, że jest to jego decyzja.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ostrołęka nie pokaże "Kleru". Prezydent miasta się tłumaczyŹródło: Materiały prasowe
d3l17fb
d3l17fb

Kotowski to działacz PiS z wykształceniem teologicznym, który przed laty pracował jako katecheta. To jemu podlega Ostrołęckie Centrum Kultury, które prowadzi jedyne kino w mieście. Już w 2017 roku doszło tam do ocenzurowania repertuaru. Poszło o "50 twarzy Greya" – w sprawie emisji tego filmu głos zabierali miejscy radni oraz wiceprezydent miasta.

Teraz kino nie ma zamiaru pokazać "Kleru". W rozmowie z Wirtualną Polską zarzuty o cenzurowanie repertuaru odpierał dyrektor Centrum Kultury Bogdan Piątkowski: - Rozumiem kontekst polityczny, w jaki się wrzuca ten film. Dla mnie jest to dziwne, bo jak już mówiłem, dla mnie to film jak film. Albo jest dobry, albo jest zły.

Z kolei prezydent miasta odpierał zarzuty, że to on podjął decyzję o niewprowadzeniu "Kleru" do kina. W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" tłumaczył: – To jest decyzja samorządu. Oferta filmowa jest obecnie tak duża, że dyrektor kina ma pełne prawo wybierać, które filmy będą wyświetlane, a które nie.

d3l17fb

Zadeklarował też, że nie ma zamiaru oglądać "Kleru": - Nie sądzę, że film "Kler" jest tak ważnym wydarzeniem artystycznym, aby podejmować specjalne zabiegi w celu jego dystrybucji. Nie wybieram się na ten film, ponieważ ani ja, ani moja rodzina nie zaśmiecamy swoich umysłów tego typu obrazami.

Jak podaje "Nasz Dziennik", w przekonaniu prezydenta Ostrołęki film nie będzie pretekstem do dyskusji, a jest prowokacją jeszcze przed swoją premierą.

Ostrołęka nie jest jedynym miastem, w którym nie będzie można zobaczyć "Kleru". Kino w Grodzisku Mazowieckim również nie przewiduje go w swoim repertuarze.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3l17fb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l17fb