Trwa ładowanie...

Paul Greengrass z Leonardo DiCaprio i Jonah Hillem

Share
Paul Greengrass z Leonardo DiCaprio i Jonah Hillem
d4jesoh

Paul Greengrass jest kandydatem do objęcia stanowiska reżysera filmu będącego adaptacją artykułu "The Ballad Of Richard Jewell" Marie Brenner. W obrazie zagrają Leonardo DiCaprio i Jonah Hill.

Bohater artykułu opublikowanego na łamach magazynu "Vanity Fair" pracował jako ochroniarz w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. W czasie swej pracy w wiosce olimpijskiej znalazł podejrzany plecak, w którym znaleziono bombę. Dzięki jego interwencji udało się zapobiec atakowi i cały teren został ewakuowany. Jewell natychmiast został obwołany bohaterem. Z zaszczytów mógł się cieszyć tylko przez trzy dni, po których stał się głównym podejrzanym, a jego życie zmieniło się diametralnie. Ostatecznie, po trzech miesiącach, FBI oczyściło z zarzutów Jewella.

Jonah Hill wcieli się w głównego bohatera, a Leonardo DiCaprio - jego prawnika. Panowie nie tak dawno spotkali się razem na planie "Wilka z Wall Street", za udział w którym oboje otrzymali nominację do Oscara.

d4jesoh

Scenariusz filmu pisze Billy Ray ("Plan lotu", "Igrzyska śmierci", "Kapitan Phillips"). Za kamerą ma stanąć Paul Greengrass ("Krwawa niedziela", "Lot 93", "Ultimatum Bourne'a", "Kapitan Phillips").

Za produkcję adaptacji "The Ballad Of Richard Jewell" odpowie firma Leonardo DiCaprio, Appian Way. Jonah Hill również zajmie się produkcją. Gwiazdorów wesprą Jennifer Davisson Killoran i Kevin Misher oraz Andy Berman.

Ostatni obraz Paula Greengrassa,"Kapitan Phillips", miał premierę we wrześniu ubiegłego roku. Film z Tomem Hanksem w roli głównej otrzymał sześć nominacji do Oscara oraz cztery nominacje do Złotych Globów.

d4jesoh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jesoh