Trwa ładowanie...
d2oa9xy

"Perfetti sconosciuti": Film z Kasią Smutniak z najważniejszą nagrodą we Włoszech

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Perfetti sconosciuti": Film z Kasią Smutniak z najważniejszą nagrodą we Włoszech
(AKPA)
d2oa9xy

Włoski film „Perfetti sconosciuti” ("Doskonali nieznajomi") w reżyserii Paolo Genovese z *Kasią Smutniak w jednej z głównych ról otrzymał najważniejszą nagrodę filmową we Włoszech, David di Donatello. Przyznaje ją od 60 lat Akademia Filmowa w Rzymie.*

Wręczana figurka to kopia rzeźby Dawid, dzieła artysty renesansu Donatella; stąd nazwa wyróżnienia.

Film Genovese uznany za najlepszy podczas 60. edycji wręczenia statuetek wszedł na ekrany włoskich kin w lutym w prawie 500 kopiach i od początku miał rekordową widownię, a także znakomite recenzje. W wielu chwalono szczególnie grę mieszkającej we Włoszech Kasi Smutniak, która jest w czołówce najlepszych aktorek w tym kraju. Gra w filmach najlepszych reżyserów, niedawno – u braci Taviani i Ferzana Ozpetka.

d2oa9xy

"Doskonali nieznajomi" to współczesna, kameralna komedia, a jej głównymi rekwizytami są smartfony. Film rozgrywa się podczas jednego wieczoru w domu, gdzie na kolacji spotyka się grupa przyjaciół.

Pani domu, którą gra polska aktorka, proponuje, aby wszyscy obecni położyli na stół swoje telefony i podzielili się z resztą grupy wszystkim, co w nich jest; by dali do przeczytania innym wiadomości i czaty oraz by słuchali rozmów telefonicznych. Początkowo niewinna zabawa zamienia się w niebezpieczną grę.

Nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymał autor słynnej "Gomorry" Matteo Garrone za „Pentameron”, mroczny film osadzony w świecie magii i tajemnic z Salmą Hayek w roli głównej.

d2oa9xy

Podziel się opinią

Share

d2oa9xy

d2oa9xy