Trwa ładowanie...
oprac. Łukasz Knap
06-03-2017 10:43

Polowanie na czarownice trwa! Mariusz Grzegorzek reżyseruje "Czarownice z Salem"

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi trwają próby do spektaklu "Czarownice z Salem". Dramat Arthura Millera to jedno z najważniejszych dzieł dramatycznych XX wieku, w którym proces religijny sprzed trzystu lat staje się pretekstem do dyskusji o współczesnych mechanizmach manipulacji i sprawowania władzy.

Polowanie na czarownice trwa! Mariusz Grzegorzek reżyseruje "Czarownice z Salem"Źródło: PAP/EPA
d3u019a
d3u019a

Spektakl to owoc intensywnej współpracy Teatru im. S. Jaracza ze Szkołą Filmową w Łodzi, przygotowywany z okazji 70-lecia Wydziału Aktorskiego. W "Czarownicach z Salem" zobaczymy zarówno wybitnych wykładowców, jak i studentów legendarnej łódzkiej uczelni. W obsadzie m.in. Agnieszka Więdłocha, Ireneusz Czop, Zofia Uzelac (dziekan Wydziału Aktorskiego), Michał Staszczak (prorektor uczelni), Matylda Paszczenko oraz aktorska młodzież.

Reżyseruje Mariusz Grzegorzek, wybitny reżyser filmowy i teatralny, jednocześnie rektor łódzkiej filmówki. O przygotowywanym spektaklu mówi: "Choć spotykamy się przy okazji wspaniałego jubileuszu nie myślimy o uroczystych obchodach. Pracujemy z całych sił nad poruszającym, ważnym przedstawieniem, które jest nie tylko manifestacją naszego artystycznego potencjału, lecz próbą wzmacniania wspólnoty, by nie zagubić się w coraz bardziej nieprzyjaznym świecie".

Premiera 1 kwietnia 2017 roku na Dużej Scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

d3u019a

oprac. Jakub Zagalski

Zdjęcia powstały w ramach pracy nad spektaklem, podczas sesji fotograficznej wykorzystującej technikę mokrej płyty kolodionowej.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA
PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA
PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA
PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA
d3u019a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u019a