WP

Powraca największy polski hit 2017 roku. "Sztuka kochania" w kinach, na DVD i Blu-ray

Michalina Wisłocka, królująca w tegorocznym box office, wraca do kin. Film będzie można zobaczyć w najbliższej odsłonie Kultury Dostępnej. Seanse w wybranych kinach odbędą się w najbliższy czwartek, 25 maja. Cena biletu to tylko 10 zł. Natomiast w piątek, 26 maja, będzie miała miejsce premiera wydania DVD i Blu-ray.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (Materiały prasowe)
WP

Projekcje polskich filmów w ramach Kultury Dostępnej odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18.00 w sieci kin Helios w całej Polsce, oraz w Iluzjonie Filmoteki Narodowej i kinie Elektronik. Bilety wstępu kosztują 10 zł. Seansowi "Sztuki kochania" w warszawskim kinie Elektronik towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserką filmu, Marią Sadowską. Widzowie w Warszawie będą mieć również możliwość zobaczenia filmu w wersji z napisami angielskimi – seans odbędzie się we wtorek, 23 maja, w kinie Wisła.

Natomiast już pod koniec maja "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" będzie dostępna na DVD. W piątek 26 maja, film będzie można nabyć film wraz z "Gazetą Wyborczą". Od tego dnia zarówno wydanie DVD, jak i Blu-ray będą też dostępne w regularnej dystrybucji.

WP
Materiały prasowe
Podziel się

Film Marii Sadowskiej z Magdaleną Boczarską, Piotrem Adamczykiem, Erykiem Lubosem i Justyna Wasilewską w rolach głównych, to opowieść o kobiecie, która jedną książką zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Na przekór konserwatywnym stereotypom, wszechobecnej ignorancji, na przekór dygnitarzom z urzędu cenzury PRL. Co sprawiło, że Wisłocka napisała „Sztukę kochania”, książkę która w latach 70. podbiła rynek księgarski? Powojenne studia medyczne i niekonwencjonalny układ miłosny w życiu osobistym? Płomienny romans i wielka miłość dekadę później? Wspólna walka kobiet z obłudną władzą? Film w sposób barwny, poruszający, i często bardzo zabawny pokazuje, jakie doświadczenia kształtowały charakter i charyzmę Michaliny Wisłockiej. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Katarzyna Kwiatkowska, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP