Trwa ładowanie...

Powstaje film o Agorze i "Gazecie Wyborczej". Ma odkryć mroczne kulisy

W sieci rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na film dokumentalny o roboczym tytule "Gra w gazetę". Reżyser chce opowiedzieć prawdziwa historię wydawnictwa Agora i "Gazety Wyborczej", za którą "stoją państwowe pieniądze i ludzie związani ściśle z jedną stroną sceny politycznej".

Powstaje film o Agorze i "Gazecie Wyborczej". Ma odkryć mroczne kulisyŹródło: ONS.pl
d3colbe
d3colbe

Finansowanie społecznościowe (crowdfounding) pozwoliło Tomaszowi Sekielskiemu nakręcić najgłośniejszy dokument ostatnich lat – "Tylko nie mów nikomunikomu". Na podobny sukces liczy Mariusz Pilis, nagradzany scenarzysta i reżyser kilkunastu filmów dokumentalnych ("List z Polski", "Bunt Stadionów", "Teraz i w godzinę śmierci", "Sprawiedliwość"), który potrzebuje ok. 500 tys. zł na swój kolejny projekt.

Obejrzyj wideo promujące zbiórkę pieniędzy na film dokumentalny:

Tytuł roboczy - "Gra w gazetę". Temat przewodni – prawdziwa historia Agory i "Gazety Wyborczej". Pilis chce opowiedzieć w swoim filmie, kto zdecydował o tym, że Adam Michnik jest "dożywotnim liderem gazety", dlaczego pracujący dla niego zespół "samodzielnie podjął walkę na scenie politycznej" itp.

d3colbe

"Za medium uważanym przez wielu za wolne, niezależne i stworzone w oparciu o odpowiedzialność społeczną, stoją państwowe pieniądze i ludzie związani ściśle z jedną stroną sceny politycznej. Ludzie, którzy dziś mówią o wolności, a w przeszłości bratali się z tymi, którzy przed wolnością chronili się za lufami czołgów" – czytamy na stronie zbierzmy.pl

Pilis zdecydował się na internetową zbiórkę, by móc zachować swobodę twórczą i dać "nieskrępowaną wypowiedź w ważnej dla Polaków kwestii". Dodał przy tym, że nie pierwszy raz decyduje się na taką formę finansowania i liczy na kolejny sukces.

AKPA
Źródło: AKPA

"Portal Zbierzmy.pl powstał, aby wspierać ambitne projekty gotowe do zaprezentowania odkrywczych pomysłów i idei. Dzięki portalowi Zbierzmy.pl gromadzimy środki na produkcje – filmowe, wydawnicze, technologiczne, które wzbogacą naszą rzeczywistość" – czytamy na stronie zbiórki.

Za portalem stoi grupa medialna Fratria, właściciel takich czasopism i stron internetowych jak tygodnik "Sieci", miesięcznik "Gazeta Bankowa", magazyn "wSieci Historii" czy wPolityce.pl.

d3colbe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3colbe