Trwa ładowanie...

Powstanie film o Krzysztofie Globiszu. Znamy pierwsze szczegóły

Cztery lata temu przeszedł udar, po którym doszło do paraliżu i utraty zdolności mowy. Dziś gra na scenie i w telewizji. O jego niezwykłej walce opowie nowy film.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Powstanie film o Krzysztofie Globiszu. Znamy pierwsze szczegółyŹródło: East News
d3bxhfb
d3bxhfb

"Prawdziwe życie aniołów" to tytuł filmu w reżyserii Artura Więcka, który z Krzysztofem Globiszem nakręcił "Anioła w Krakowie", "Zakochanego Anioła" czy "Wszystkie kobiety Mateusza". Ich najnowszy wspólny projekt będzie szczególny, ponieważ opowie autentyczną historię Globisza, grającego samego siebie.

W filmie wystąpi również jego oddana przyjaciółka, Anna Dymna oraz Kinga Preis, która sportretuje Agnieszkę (na zdjęciu) – drugą żonę Globisza i matkę jego dzieci.

ONS.pl
Źródło: ONS.pl

– Jest ona w naszym filmie równorzędną, jeśli nie ważniejszą postacią. Wyciąga męża z choroby, sprawia, że zaczyna walczyć o siebie – cytuje słowa reżysera "Super Express". - To na jej sile opiera się cały film. Nie oglądając się na nic, wbrew logice, bierze całe zło na siebie i mówi: "wygramy".

d3bxhfb

Zdjęcia rozpoczną się wiosną 2019 r.

Przypomnijmy, że Globisz doznał udaru i trafił do warszawskiego szpitala pod koniec lipca 2014 r. Doszło wówczas do paraliżu i afazji - utraty zdolności mowy. Dla aktora brzmiało to jak wyrok, jednak Globisz nie poddał się. Z pomocą przyjaciół i wielu życzliwych mu osób chciał nadal walczyć i wkrótce znowu stanął na scenie.

Z pomocą Globiszowi pospieszyła m.in. Anna Dymna, która zorganizowała koncert charytatywny. Pod koniec lipca 2017 r. nieoczekiwaną pomoc udzieliła ówczesna premier polskiego rządu, Beata Szydło, która przyznała Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Dzięki temu na konto aktora wpłynęło aż 125 tys. zł.

d3bxhfb

- Nagrodę przyznano za wybitny dorobek artystyczny i pedagogiczny, za doskonałą rolę nauczyciela i przewodnika adeptów sztuki aktorskiej i reżyserii przez 35 lat pracy pedagogicznej w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie – napisano w uzasadnieniu.

Obejrzyj: Przyjaciele o chorobie Krzysztofa Globisza

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3bxhfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bxhfb