Trwa ładowanie...
d3m26cm

Premiera filmu "Niewidzialne". Zobacz zwiastun

Paweł Sala nareszcie powraca. Po siedmiu latach od premiery obsypanej nagrodami "Matki Teresy od kotów", utalentowany reżyser ukończył wreszcie swój kolejny film. Premiera 13 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Niewidzialne"
Kadr z filmu "Niewidzialne" (Materiały prasowe)
d3m26cm

Spod podłogi starej szwalni wydobywają się ludzkie jęki, płacze i wołania. Zaciek na zagrzybionej ścianie przybiera coraz bardziej niepokojące kształty. W śmietniku na podwórku odkryta zostaje makabryczna tajemnica.

Wszystko to widzą trzy szwaczki pracujące w suterenie starej kamienicy. Każda ma do tego inny stosunek i ukrywa mroczną tajemnicę. Towarzyszą im Krojczy - chłopak po studiach filozoficznych próbujący zarobić w ten sposób na życie oraz tajemnicza Maria Miracle, która twierdzi, że zapewnia "siedem kluczy szczęścia".

Szwaczki są „niewidzialne” dla społeczeństwa, wyzyskiwane przez nieobecnego pracodawcę. Niemal niewolnicza praca daje im jednak poczucie sensu i przynależności społecznej, mimo, że nie przynosi dochodów. Są zdane na własny zwierzęcy prawie instynkt. Co czeka je kiedy pozwolą sobie na przekroczenie granicy pokory?

d3m26cm

Niewidzialne to filmowa adaptacja dramatu „Szwaczki” Pawła Sali, którego premiera odbyła się w 2006 roku w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach

W filmowej wersji, w głównych rolach zobaczymy Haline Rasiakównę, Sandre Korzeniak i Natalię Rybicką. W pozostałych rolach Aleksandra Popławska i Paweł Dobek.

Zobacz zwiastun:

d3m26cm

Podziel się opinią

Share

d3m26cm

d3m26cm