Trwa ładowanie...

Premiera odnowionych cyfrowo filmów "Obywatel Kane" i "Ben Hur"

Premiera odnowionych cyfrowo filmów "Obywatel Kane" i "Ben Hur"Źródło: Galapagos Films
d3hh8u5
d3hh8u5

Uznawany za najwybitniejszy film wszech czasów „Obywatel Kane” oraz uhonorowany 11 Oscarami „Ben-Hur” Williama Wylera to obrazy, które zmieniły historię kinematografii. Teraz oba arcydzieła, w odnowionych cyfrowo wersjach, debiutują w kolekcjonerskiej edycji na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films.

Zrealizowany z rozmachem „Ben-Hur” jest pierwszym filmem w historii, który zdobył aż 11 Oscarów®. Ten sukces dopiero kilkadziesiąt lat później udało się powtórzyć „Titanicowi” Jamesa Camerona oraz „Władcy Pierścieni: Powrotowi króla” Petera Jacksona.

Akcja filmu rozgrywa się w pierwszej połowie I wieku n.e. Kiedy bogaty i wpływowy żydowski książę Juda Ben-Hur (Charlton Heston) popada w konflikt z dawnym przyjacielem z dzieciństwa – oddanemu Rzymowi Messali (Stephen Boyd), staje się dla niego wrogiem numer jeden. Skazany za morderstwo, którego nie popełnił, trafia na galery a jego rodzina zostaje sprzedana w niewolę. Dzięki swojej odwadze, którą wykazał się podczas bitwy morskiej, Ben-Hur odzyskuje wolność i zostaje usynowiony przez wpływowego rzymskiego polityka. Teraz nadszedł czas zemsty. Ben-Hur i Messala zmierzą się w wyścigu rydwanów, który przerodzi się w walkę śmierć i życie pomiędzy rywalami...

Film „Ben Hur” na w kolekcjonerskiej edycji z okazji 50 rocznicy powstania zadebiutował na Blu-ray i DVD. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne.

WYDANIE BLU-RAY (3 dyskowe)
• Komentarz historyka filmowego T. Gene Hatchera o Charltonie Hestonie
• Ścieżka dźwiękowa Miklosa Rozsy, za którą kompozytor otrzymał Nagrodę Akademii
• Nowy dokument pełnometrażowy – Charlton Heston i Ben- Hur: Osobista Podróż - niepokazywane dotąd ujęcia oraz materiały filmowe z archiwów rodziny Hestonów

d3hh8u5

WYDANIE DVD
• Komentarz historyka filmowego T. Gene Hatchera o Charltonie Hestonie
• Ścieżka dźwiękowa Miklosa Rozsy, za którą kompozytor otrzymał Nagrodę Akademii

„Obywatel Kane” jest dziś powszechnie uznawany za najlepszy film wszech czasów. Wyreżyserowany przez zaledwie 25-letniego Orsona Wellesa obraz do dziś zachwyca nowatorskim sposobem opowiadania (nieliniowa narracja), doskonałymi kreacjami aktorskimi, zdjęciami i muzyką. „Obywatel Kane” to jednak nie tylko film, to również fantastyczna historia okołofilmowa – opowieść o nienawiści, zemście i złamaniu jednej z najbardziej obiecujących hollywoodzkich karier.

„Obywatel Kane” to opowieść o magnacie prasowym Charlesie Foresterze Kanie (Orson Welles), który ostatnie lata swojego życia spędził samotnie w olbrzymiej posiadłości o nazwie Xanadu. Po jego śmierci – będącej międzynarodowym wydarzeniem − reporter Jerry Thompson (William Alland) pracuje nad artykułem opowiadającym historię życia i kariery magnata. Jednak to, co najbardziej interesuje dziennikarza, to wyjaśnienie znaczenia słowa „różyczka” – ostatniego słowa wypowiedzianego przez Kane’a na łożu śmierci.

d3hh8u5

Na potrzeby wydania Blu-ray „Obywatel Kane” został cyfrowo odnowiony oraz uzupełniony o komentarze reżysera Petera Bogdanovicha i krytyka Rogera Eberta. Ponadto na płycie fani znajdą dokument opowiadający historię realizacji filmu i walki jego twórców z magnatem prasowym Williamem Randolphem Hearstem oraz film „RKO 281” będący fabularną opowieścią o pracy Orsona Wellesa nad swym najsłynniejszym dziełem.

Film „Obywatel Kane” na w kolekcjonerskiej edycji z okazji 70 rocznicy powstania zadebiutował na Blu-ray i DVD. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne.

DODATKI SPECJALNE NA BLU-RAY I DVD:
• Komentarze Rogera Eberta i Petera Bogdanovicha
• Wywiady z Ruth Warrick i Robertem Wisem
• Światowa premiera filmu
• Galeria unikalnych zdjęć, sceny usunięte, materiały reklamowe, korespondencja studyjna i inne pamiątki
• Zwiastun kinowy
• 5 unikalnych, pamiątkowych kartek graficznych.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d3hh8u5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hh8u5