Trwa ładowanie...
d4m5j9x

Prezydent Duda gratuluje twórcom "Zimnej wojny". "Trzymamy kciuki za Oscary"

Nie tylko środowisko filmowe, ale również politycy chwalą sukces polskiego filmu na "europejskich Oscarach". I spodziewają się kolejnych nagród.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Pawlikowski odebrał kolejne nagrody za "Zimną wojnę"
Paweł Pawlikowski odebrał kolejne nagrody za "Zimną wojnę" (East News)
d4m5j9x

"Zimna wojna" zgarnęła na gali w Sewilli aż pięć Europejskich Nagród Filmowych: za najlepszy film, dla najlepszego scenarzysty, reżysera, dla najlepszej aktorki i dla montażysty roku.

- Wielkie gratulacje dla Pana Pawła Pawlikowskiego i Ekipy, w tym w szczególności Pani Joanny Kulig, za wspaniałe sukcesy w Sewilli! Trzymamy kciuki za Oscary i za Panią Joannę! BRAWO! – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda po rozdaniu "europejskich Oscarów".

- Asia, wielkie gratulacje. Jesteś diamentem – to słowa koleżanki po fachu, Mai Ostaszewskiej. Zachwytu nad werdyktem jury nie krył także Łukasz Maciejewski, autor książki "Aktorki. Odkrycia", który skorzystał z okazji i wrzucił na Facebooka swoją fotkę z Joanną Kulig.

Podobnie zrobiła Hanna Zdanowska. Prezydent Łodzi oprócz składania gratulacji pod wspólnym zdjęciem z twórcami "Zimnej wojny" przypomniała, że film powstał z udziałem łódzkiego producenta.

Sukcesu Polakom gratulował również minister Piotr Gliński, a także jego poprzednik, Bogdan Zdrojewski, który miał okazję pochwalić Pawlikowskiego osobiście na gali w Sewilli.

d4m5j9x
d4m5j9x

Podziel się opinią

Share

d4m5j9x

d4m5j9x