Trwa ładowanie...

Prezydent Duda gratuluje twórcom "Zimnej wojny". "Trzymamy kciuki za Oscary"

Nie tylko środowisko filmowe, ale również politycy chwalą sukces polskiego filmu na "europejskich Oscarach". I spodziewają się kolejnych nagród.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Prezydent Duda gratuluje twórcom "Zimnej wojny". "Trzymamy kciuki za Oscary"Źródło: East News
ddxik1x

"Zimna wojna" zgarnęła na gali w Sewilli aż pięć Europejskich Nagród Filmowych: za najlepszy film, dla najlepszego scenarzysty, reżysera, dla najlepszej aktorki i dla montażysty roku.

- Wielkie gratulacje dla Pana Pawła Pawlikowskiego i Ekipy, w tym w szczególności Pani Joanny Kulig, za wspaniałe sukcesy w Sewilli! Trzymamy kciuki za Oscary i za Panią Joannę! BRAWO! – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda po rozdaniu "europejskich Oscarów".

- Asia, wielkie gratulacje. Jesteś diamentem – to słowa koleżanki po fachu, Mai Ostaszewskiej. Zachwytu nad werdyktem jury nie krył także Łukasz Maciejewski, autor książki "Aktorki. Odkrycia", który skorzystał z okazji i wrzucił na Facebooka swoją fotkę z Joanną Kulig.

Podobnie zrobiła Hanna Zdanowska. Prezydent Łodzi oprócz składania gratulacji pod wspólnym zdjęciem z twórcami "Zimnej wojny" przypomniała, że film powstał z udziałem łódzkiego producenta.

Sukcesu Polakom gratulował również minister Piotr Gliński, a także jego poprzednik, Bogdan Zdrojewski, który miał okazję pochwalić Pawlikowskiego osobiście na gali w Sewilli.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

ddxik1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddxik1x