Trwa ładowanie...

Program TV na niedzielę: "Demony wojny wg Goi", "Troja", "Ucho Prezesa" [18-03-2018]

Dziś w TV widowiskowa "Troja" i mnóstwo świetnych polskich filmów, m.in. "Demony wojny wg Goi" Pasikowskiego i bieszczadzki thriller "Na granicy". W Telewizji WP pojawi się kolejny odcinek przebojowego "Ucha Prezesa". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 18 marca.

Program TV na niedzielę: "Demony wojny wg Goi", "Troja", "Ucho Prezesa" [18-03-2018]Źródło: Youtube.com
d2z7k10
d2z7k10

"Demony wojny wg Goi"
Mocne polskie kino. Film Władysława Pasikowskiego (scenariusz i reżyseria) został nagrodzony Złotą Kaczką i był wielokrotnie nominowany do najważniejszych nagród polskiego przemysłu filmowego. "Demony wojny wg Goi" to historia polskiego oddziału, który z ramienia ONZ wykonuje zadania w Bośni. Dowódca polskich żołnierzy po złamaniu regulaminu, ma zostać odesłany do kraju, jednak w tym momencie Polacy muszą odpowiedzieć na wezwanie pilota, który rozbił się w pobliskich górach.

"Demony wojny wg Goi" - TVP 2 00:40
"Ucho Prezesa"
Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju wciela się w tytułowego prezesa, którego pierwowzorem jest lider partii rządzącej. Polityk zasiada w swoim gabinecie, gdzie przyjmuje zarówno przedstawicieli obozu rządowego, by słuchać sprawozdań oraz przekazywać dalsze instrukcje, jak i opozycji. W każdym odcinku zjawia się tam inny gość, a wydarzenia nawiązują do aktualnych spraw, które rozgrywają się na najwyższych szczeblach władzy w Polsce.
"Ucho Prezesa" - Program Telewizja WP 20:00

Oglądaj "Ucho Prezesa" w Telewizji WP:

"Troja"
Epicka opowieść o starożytnym konflikcie, pożądaniu i zdradzie. Film z udziałem Brada Pitta, Orlando Blooma i Seana Beana mimo kilkunastu lat na karku pozostaje ekscytującym widowiskiem z jednymi z najbardziej spektakularnych pojedynków w historii kina – Hektora z Achillesem i Achillesa z Boagriusem, potężnym wojownikiem granym przez profesjonalnego zapaśnika Nathana Jonesa, który po latach zagrał w Rictusa Erectusa w "Mad Max na drodze gniewu". To trzeba zobaczyć!
"Troja" - Program TVN 7 20:00

Obejrzyj zwiastun filmu "Na granicy":

"Na granicy"
Tytułowa granica to słowo klucz. Odnosi się do miejsca akcji, odludnych zakątków Bieszczad, przez które wiedzie trasa nielegalnego przemytu i migracji. Łukasz Knap pisał w recenzji, że graniczna jest też sytuacja głównych bohaterów, byłego pogranicznika Mateusza i jego dwóch nastoletnich synów Janka i Tomka, którzy po rodzinnej tragedii przyjeżdżają do starej odludnej górskiej bazy. Próbują znaleźć wspólny język, ale, jak to w życiu bywa, są bariery, których nie da się przeskoczyć. Ich sytuację komplikuje pojawienie się w bazie nieznajomego człowieka znikąd - w ciężkim zimowym płaszczu, z brodą i o przetłuszczonych włosach, poranionego, o spojrzeniu wściekłego wilka.
"Na granicy" - Program TVP 2 22:50

"Essential Killing"
Głośny film Jerzego Skolimowskiego (scenariusz i reżyseria), który zaprosił do współpracy takie gwiazdy jak Vincent Gallo, Emmanuelle Seigner czy David L. Price. Film opowiada historię Mohammeda, podejrzewanego o współpracę z Al-Kaidą, który trafia do amerykańskiej niewoli. Mężczyźnie udaje się zbiec z transportu i od tej chwili nie cofnie się przed niczym, byleby tylko nie wrócić w ręce Amerykanów, którzy widzą w nim terrorystę. "Essential Killing" to kino dynamiczne, a jednocześnie przytłaczające swym bezpośrednim przekazem. Skolimowski nie bawi się w symbolikę, jednoznacznie prowokując nas do zajęcia własnego stanowiska. W 2010 roku "Essential Killing" zdobyło m.in. trzy nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji - w tym dla najlepszego filmu konkursowego - oraz pięć Złotych Lwów (m.in. najlepszy film, reżyseria i zdjęcia).

d2z7k10

"Essential Killing" - Kino Polska 00:05
"Zabij mnie glino"
Po premierze kinowego debiutu Jacka Bromskiego pisano, że reżyser "wzniósł się ponad polskie błoto", realizując "amerykański film produkcji polskiej", z bandytą "na miarę naszych oczekiwań i aspiracji". Film stał się zapowiedzią tzw. nurtu bandyckiego kina lat 90., a Bogusławowi Lindzie pozwolił stworzyć pierwszą pozycję w jego galerii ekranowych twardzieli.

"Zabij mnie glino" - Stopklatka TV 02:45


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d2z7k10
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z7k10