Program TV na piątek: "Bridget Jones 3", "Chłopaki nie płaczą", "Wróg u bram", "Victoria" [18‑08-2017]
Dziś w TV "Chłopaki nie płaczą", jedna z ulubionych polskich komedii, która dała nam niezapomniane teksty o bunkrach czy byciu ambasadorem na Jamajce. W piątkowy wieczór obejrzymy też "Wroga u bram", czyli jeden z najdroższych europejskich filmów. "Victoria" w niezwykły sposób opowie o nocnym życiu Berlina, zaś "Bridget Jones 3" to pozycja obowiązkowa dla fanów tytułowej bohaterki. W telewizji WP obejrzymy thriller "Zabójca z autostrady I-5", a to tylko część atrakcji. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 18 sierpnia.
18.08.2017 | aktual.: 07.06.2018 15:08
"Victoria"
Jedna z najbardziej oryginalnych produkcji roku 2015 ma na pozór pospolitą fabułę. Młoda Hiszpanka, tytułowa Victoria, wychodzi z berlińskiego klubu. Na ulicy poznaje czterech chłopaków. Proponują, że pokażą jej "prawdziwe" oblicze miasta. Dziewczyna się zgadza… i nic specjalnego się nie dzieje. Włóczą się po mieście, omijając szerokim łukiem turystyczny szlak Berlina, ale w pewnym momencie proszą ją o przysługę. Wtedy zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Historia, która początkowo przypomina komedię o wygłupach studentów Erasmusa, w zaskakujący sposób zmienia się w mroczny, sensacyjny thriller obyczajowy, który wbija w fotel (przeczytaj całą recenzję tutaj). Reżyser pokazuje wszystkie zdarzenia bez cięć montażowych, film składa się z jednego długiego ujęcia. Schipper nakręcił całość o 5 nad ranem w jednej z berlińskich dzielnic.
"Zabójca z autostrady I-5"
Na terenie USA działa tajemniczy seryjny morderca, który jest podejrzany o popełnienie 14 zabójstw oraz wielu przestępstw na tle seksualnym. Wiadomo o nim jedno - zbrodni dokonuje wzdłuż autostrady I-5, biegnącej przez stany Waszyngton, Oregon i Kalifornia. Próby jego identyfikacji podejmuje się detektyw Dave Kominek - człowiek, który odkrył, że za na pozór niepowiązane ze sobą morderstwa odpowiedzialny jest ten sam człowiek.
Kolejna odsłona przygód jednej z najpopularniejszych bohaterek komedii romantycznych ostatnich lat. Panna Jones po raz kolejny musi stawić czoło kłopotom w pracy i sercowym zawirowaniom. Nowe, młodsze od niej, kierownictwo zmienia profil telewizji, w której pracuje, i dokonuje redukcji etatów. Bridget, kobieta sukcesu (dzisiaj wzięta producentka), chce się jeszcze bardziej wykazać, tymczasem zachodzi w ciążę. Na domiar złego nie wie, który z jej partnerów jest ojcem – pisze nasza recenzentka (więcej tutaj https://film.wp.pl/bridget-jones-3-ona-oni-i-dziecko-recenzja-6034030586147969a), zachęcając do poznania najnowszych perypetii Bridget Jones.
W dniu premiery (2001) "Wróg u bram" z budżetem na poziomie 90 mln dol. był najdroższym przedsięwzięciem w historii europejskiej kinematografii. Film Jeana Jacquesa Annauda ("Imię Róży", "Siedem lat w Tybecie") jest po dziś dzień uważany za jeden z najlepszych obrazów wojennych, choć wartość historyczna i wątpliwe przywiązanie do faktów wzbudziły ogromne kontrowersje. „Wróg u bram” to opowieść oparta na motywach prawdziwej historii, która rozegrała się podczas bitwy o Stalingrad w 1942 r. Jude Law wcielił się w rolę radzieckiego snajpera Vasila Zaitseva, który miał na swoim koncie setki zabitych nazistów podczas oblężenia Stalingradu. Aby przerwać dobrą passę Zaitseva, Niemcy wysyłają na misję majora Koniga (Ed Harris).
"Chłopaki nie płaczą"
Dziś w TV nadarzy się okazja do ponownego obejrzenia kultowej komedii Olafa Lubaszenki. Zainspirowany Tarantinowskim "Pulp Fiction" film przedstawia historię młodego muzyka, który w krótkim odstępie czasu rozstaje się z dziewczyną oraz przegapia ważny egzamin na uczelni. Na domiar złego wkracza na wojenną ścieżkę z dwoma groźnymi gangsterami – Fredem i Gruchą. W rolach głównych Cezary Pazura, Maciej Stuhr, Michał Milowicz, Mirosław Zbrojewicz i Wojciech Klata.
"Prawo Bronksu"
Reżyserski i aktorski popis Roberta De Niro, który wcielił się w postać ojca 9-letniego Calogero (w tej roli świetnie zapowiadający się Francis Capra). Chłopiec dorasta w tytułowej dzielnicy otoczony gangsterami i drobnymi przestępcami, obserwując ich sposób na pozornie łatwy i szybki zarobek. Calogero coraz bardziej wtapia się w ten świat, przeciwstawiając się swemu ojcu, uczciwie i ciężko pracującemu kierowcy autobusu. Chłopak z czasem zaczyna dostrzegać, że życie poza prawem nie jest pozbawione konsekwencji.
"Skóra, w której żyję"
Głośny film Pedro Almodovara z Antonio Banderasem w jednej z głównych ról. Scenariusz do "Skóry, w której żyję" powstał w oparciu o powieść "Tarantula" Thierry'ego Jonqueta. Wybitny chirurg plastyczny, doktor Ledgard (Banderas), pracuje nad stworzeniem nowego rodzaju tkanki skórnej w oparciu o terapię komórkową. Jego ukochana żona spłonęła w samochodzie, który zapalił się po wypadku, a on sam eksperymentuje na więzionej w jego domu pięknej Ewie. Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia.
"Bezsenność w Seattle"
Prawdziwa klasyka gatunku komedii romantycznych. Boże Narodzenie to czas, w którym wszystko może się zdarzyć. I to każdemu, także mocno stojącej na ziemi dziennikarce - Annie Reed (Meg Ryan). Oto jadąc samochodem na Wigilię do domu swego narzeczonego i słuchając radia, Annie trafia przypadkowo na audycję, która zmieni jej życie. 8-letni Jonah martwi się o swego niedawno owdowiałego ojca (Tom Hanks) i telefonuje w rozpaczy do rozgłośni radiowej z prośbą o pomoc.