Trwa ładowanie...
d42ef8l

Program TV na piątek: "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii", "Szybcy i wściekli" [30-06-2017]

Dziś w TV "Wielki Liberace" - Michael Douglas gra naszego rodaka, rekordzistę wpisanego do Księgi Guinnessa i człowieka, który stał się jednym z najlepiej zarabiających artystów w USA. Ponadto zobaczymy kinowy przebój "Hobbit: Bitwa pięciu armii" i pierwsza odsłona kultowej serii "Szybcy i wściekli", zaś Telewizja WP zaprezentuje "Kraina traw" słynnego Terry'ego Gilliama. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w telewizji 30 czerwca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michael Douglas, Matt Damon w filmie "Wielki Liberace"
Michael Douglas, Matt Damon w filmie "Wielki Liberace" (Materiały prasowe)
d42ef8l

"Wielki Librace"

Liberace, a właściwie Władziu Valentino Liberace, jeszcze za życia stał się legendą. Sześćdziesięcioletnia kariera gwiazdora była równie barwna, co charakterystyczne dla niego show, z którego słynął. Ojcem kontrowersyjnego artysty był Włoch Salvatore Liberace, zaś matką Polka Francesa Zuchowska. Władziu - utalentowany, ekscentryczny, genialny pianista i showman, całe życie z dumą podkreślał polskie pochodzenie.

"Wielki Librace" - Cinemax 2 20:30

d42ef8l

"Hobbit: Bitwa Pięciu Armii"

Fantastyczne widowisko nie tylko dla fanów prozy J.R.R. Tolkiena. Po wielkim sukcesie pierwszych dwóch części trylogii – "Hobbit: Niezwykła podróż" oraz "Hobbit: Pustkowie Smauga" - nadszedł czas na film domykający niezwykłe dzieło Petera Jacksona. Drużyna dowodzona przez Thorina Dębową Tarczę dotarła do Samotnej Góry, której skarbu strzeże potężny Smaug. Czy Bilbo i jego towarzysze pokonają smoka i odzyskają legendarny Erebor?

"Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" - TVN 20:00

"Szybcy i wściekli"

d42ef8l

Dziś "Szybcy i wściekli" to kultowa i doskonale zarabiająca seria samochodowych akcyjniaków, ale czy pamiętacie niepozorne początki Vina Diesela i nieodżałowanego Paula Walkera, zasiadających za kółkiem pięknych i superszybkich wozów? Pierwszy film, który trafi dziś na antenę, nie może się pochwalić takim rozmachem i efektami jak późniejsze odsłony cyklu, jednak to w dalszym ciągu świetne i emocjonujące kino dla fanów gatunku. Sprawdźcie sami!

"Szybcy i wściekli" – AXN 21:00

"Kraina traw"

d42ef8l

Kiedy z powodu przedawkowania narkotyków umiera matka 11-letniej Jelizy-Rose, ojciec zabiera ją na teksańską wieś, gdzie z dala od przykrych wspomnień dziewczynka powinna szybciej dojść do siebie. Dzieje się jednak inaczej. Osamotniona i zagubiona Jeliza-Rose z dnia na dzień zaczyna coraz bardziej pogrążać się w mrocznym świecie swojej wyobraźni. Rozmawia z lalkami, spotyka się z człowiekiem z bagien, widzi ukryte w trawie potwory. Wszystko to wiedzie ją na granicę obłędu.

"Kraina traw" – WP 23:00

"Brunet wieczorową porą"

Słynna komedia Barei z jedną z najlepiej zapamiętanych scen rozbieranych PRL-u. Wszystko za sprawą Hanny Balińskej-Korsztyn, która pokazała nagą pupę w scenie w sklepie. "Brunet wieczorową porą" to kolejna satyra Stanisława Barei, której bohater uwikłany w absurdy codzienności, usiłuje wyjść z sytuacji, w jakie wpędza go własna naiwność i zła wola otoczenia. W zimowy wieczór cyganka przepowiada Michałowi Romanowi przyszłość. Początkowo Michał nie bierze tego poważnie. Jednak wkrótce, mimo nadzwyczajnych środków ostrożności, przepowiednie wróżki zaczynają się sprawdzać.

d42ef8l

"Brunet wieczorową porą" - Kino Polska International 22:35

   film polski
(film polski)

"Fisher King"

Nagrodzony Oscarem film Terry'ego Gilliama z Jeffem Bridgesem i Robinem Williamsem w rolach głównych, który najprawdopodobniej przyczynił się do popełnienia prawdziwego morderstwa. W filmie nieprzemyślana wypowiedź radiowca (w tej roli Jeff Bridges) prowadzi do tragedii – szaleniec zabija z broni palnej przypadkowych klientów baru. Takiej samej masakry dokonał Teksańczyk George Hennard, który wymordował w ten sam sposób 22 osoby. Policja połączyła tragedię z filmem, ponieważ w kieszeni mężczyzny znaleziono skasowany bilet na "Fisher Kinga".

d42ef8l

"Fisher king" - TVP Kultura 22:10

"Azyl"

Świetny film Davida Finchera, mistrza thrillerów ("Siedem", "Zodiak", "Podziemny krąg"), w którym wystąpiły takie gwiazdy jak Jodie Foster, Forest Whitaker czy Jared Leto. Trzech włamywaczy przetrząsa prywatną posiadłość w centrum Manhattanu, w której ma być ukryty skarb. W perfekcyjnie zabezpieczonym pokoju-schronie chowa się przed nimi właścicielka domu ze swoja córką. Wkrótce jednak schron okazuje się pułapką, gdyż właśnie w nim znajduje się cenny łup. Napastnicy są bardzo zdesperowani, by się tam dostać...

"Azyl" - Polsat Film 21:00


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d42ef8l

Podziel się opinią

Share
d42ef8l
d42ef8l