Program TV na sobotę: "Kariera Nikosia Dyzmy", "Creed: Narodziny legendy" i "Za cenę życia" [1‑07-2017]

Dziś w TV "Creed: Narodziny legendy" z najlepszą rolą Sylvestra Stallone'a, za którą odtwórca Rocky'ego został nominowany do Oscara. Oprócz tego hit kinowy "Pitbull Nowe porządki", a także "Kariera Nikosia Dyzmy" z duetem Przybylska-Pazura i kryminał "Za cenę życia", zarezerwowany dla widzów telewizji WP. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 1 lipca.

Program TV na sobotę: "Kariera Nikosia Dyzmy",  "Creed: Narodziny legendy" i "Za cenę życia" [1-07-2017]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.07.2017 | aktual.: 01.07.2017 10:28

"Kariera Nikosia Dyzmy"

Komedia z rozbieraną scena, którą żyła cała Polska. (więcej tutaj)
. "Kariera Nikosia Dyzmy" z Cezarym Pazurą wspięła się na szczyt listy box office, bo chociaż krytycy nie byli zachwyceni, to polscy widzowie pokochali przebojową komedię. Film luźno inspirowany książką Tadeusza Dołęgi-Mostowicza oraz serialem z 1980 roku, "Kariera Nikodema Dyzmy", opowiada o młodym pracowniku zakładu pogrzebowego, który ma nadzwyczajny dar do przemawiania na cmentarnych uroczystościach. Pewnego dnia Nikoś trafia na bankiet dyplomatyczny, gdzie dochodzi do niepozornego incydentu, który uczyni z prostego faceta jedną z najważniejszych osobistości w kraju.

"Pitbull: Nowe porządki"

Jeden z największych przebojów polskiego kina w reżyserii Patryka Vegi. Brutalny, ale momentami zabawny kryminał z udziałem Bogusława Lindy, który wciela się w rolę gangstera złamanego przeszłością. Przestępca rzuca wyzwanie policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy, który wkrótce spotyka na swojej drodze bohaterów dawnego „Pitbulla” - Gebelsa, Igora i Barszczyka. Policjanci rozpracowujący „Grupę mokotowską” zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najgroźniejszą organizacją przestępczą w Polsce i muszą ze sobą współpracować.

"Za cenę życia"

Zima, 1991 roku. Weteran wojny w Zatoce Perskiej, Tommy (James Marsden), otrzymuje od FBI propozycję nie do odrzucenia. Agenci chcą, aby wrócił do rodzinnej Pensylwanii i pomógł tajnym służbom rozbić działającą tam organizację przestępczą. W przeciwnym razie jego brat Vincent (Brad Renfro) i kuzyn Joey (Giovanni Ribisi) trafią na wiele lat za kratki. Wychowany na ulicach Filadelfii Tommy musi wybrać między wiernością wobec swoich dawnych autorytetów, ludzi mafii, a lojalnością względem członków rodziny.

"Creed: Narodziny legendy"

Długo oczekiwany spin-off serii o sportowych zmaganiach Rocky'ego Balboa, legendarnego pięściarza stworzonego przez Sylvestra Stallone'a. W filmie "Creed: Narodziny legendy" Stallone powraca w roli Rocky'ego, który tym razem staje się mentorem dla młodego boksera. Co najważniejsze, Adonis Johnson (Michael B. Jordan) to wnuk Apollo Creeda, dawnego przeciwnika Rocky'ego. "Creed: Narodziny legendy" był nominowany do Oscara za drugoplanową rolę Sylvestra Stallone'a.

"Uczeń czarnoksiężnika"

Dziś w TV jeden z ostatnich dobrze przyjętych obrazów z Nicolasem Cage'em, który od lat zbiera fatalne oceny za swoje występy. To historia pewnego nieśmiałego młodzieńca, który zostaje zwerbowany przez potężnego maga Balthazara Blake’a. Czarodziej chce, by nastolatek pomógł mu powstrzymać Maxima Horvatha przed rozprzestrzenianiem zła. Główny bohater pod okiem surowego nauczyciela poznaje tajniki sztuki magicznej. Wkrótce nadchodzi czas konfrontacji z wrogiem.

"Patriota"

Krwawy hit ze świetnym Melem Gibsonem i Heathem Ledgerem. Film opowiada historię niejakiego Benjamina Martina – weterana wojny francusko-indyjskiej, który powraca z frontu do ojczyzny i osiada na farmie wraz z rodziną. Wkrótce jednak wybucha kolejny konflikt zbrojny. Jego przebieg może zadecydować o niepodległości Stanów Zjednoczonych. Martin staje przed ogromnym dylematem – czy pozostać w domu i chronić bliskich, czy też jednak chwycić za broń i walczyć za ukochany kraj?

"Vabank"

Błyskotliwy debiut Juliusza Machulskiego. Film z udziałem ojca reżysera (Jan Machulski sportretował niezapomnianego Henryka Kwinto) cieszył się w 1981 roku ogromną popularnością i wzbudził zachwyt krytyków. Film młodego reżysera sprawiał wrażenie iście amerykańskiej produkcji. Warto podkreślić, że niektóre kwestie wypowiadane przez bohaterów filmu na stałe przeniknęły do potocznej mowy Polaków.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)