Trwa ładowanie...
d408pnb

Program TV na sobotę: "Kariera Nikosia Dyzmy", "Paterno", "Dziewczyna z tatuażem" [14-04-2018]

Dziś w TV niezapomniany duet Pazura-Przybylska w "Karierze Nikosia Dyzmy", wstrząsająca "Symetria" i kolejna część "Igrzysk śmierci". W Telewizji WP pojawi się komedia kryminalna "Kochanek w szafie". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 14 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program TV na sobotę: "Kariera Nikosia Dyzmy", "Paterno", "Dziewczyna z tatuażem" [14-04-2018]
(Materiały prasowe)
d408pnb

"Kariera Nikosia Dyzmy"

Komedia z rozbieraną scena, którą żyła cała Polska. (więcej tutaj). "Kariera Nikosia Dyzmy" z Cezarym Pazurą wspięła się na szczyt listy box office, bo chociaż krytycy nie byli zachwyceni, to polscy widzowie pokochali przebojową komedię. Film luźno inspirowany książką Tadeusza Dołęgi-Mostowicza oraz serialem z 1980 r., "Kariera Nikodema Dyzmy", opowiada o młodym pracowniku zakładu pogrzebowego, który ma nadzwyczajny dar do przemawiania na cmentarnych uroczystościach. Pewnego dnia Nikoś trafia na bankiet dyplomatyczny, gdzie dochodzi do niepozornego incydentu, który uczyni z prostego faceta jedną z najważniejszych osobistości w kraju.

"Kariera Nikosia Dyzmy" - TV Puls 00:30

d408pnb

"Kochanek w szafie"

Colin Diamond (Ray Winstone) przechodzi załamanie nerwowe związane ze zdradą żony, którą bardzo kochał. Wraz z zaufanymi przyjaciółmi porywa jej kochanka i przywozi do opuszczonego domu. Jest to jednak dopiero początek tej historii i problemów Colina, gdyż zarówno on sam jak i jego towarzysze mają różne opinie na temat tego co należy zrobić dalej. Colin będzie musiał wysłuchać skrajnie odmiennych rad swoich przyjaciół, a potem zdecydować jaki los spotka jego niewierną żonę i jej kochanka.

"Kochanek w szafie" - WP 20:00

Obejrzyj zwiastun "Dziewczyny z tatuażem":

"Dziewczyna z tatuażem"

d408pnb

Amerykańska ekranizacja skandynawskiego bestsellera, która zdobyła szturmem serca miłośników kryminałów na całym świecie. W fotelu reżysera zasiadł David Fincher, autor kultowych obrazów "Siedem" czy "Fight Club". Mikael Blomkvist jest znanym dziennikarzem śledczym. Właśnie został skazany na karę trzech miesięcy więzienia za zniesławienie przemysłowca Wennerströma. Po procesie musi zawiesić działalność prasową. Henrik Vanger, właściciel koncernu przemysłowego, nakłania Blomkvista do zbadania sprawy zaginięcia jego bratanicy. Okazuje się, że każdy krok Mikaela śledzi genialna hakerka, Lisbeth Salander, która nieprzypadkowo współpracuje z Vangerem.

"Dziewczyna z tatuażem" - TVN 23:30

"Igrzyska Śmierci: Kosogłos część I"

Trzeci film nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści dla młodzieży. Katniss (nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence) wraz z matką i siostrą mieszka w podziemnym dystrykcie trzynastym, który wbrew kłamliwej propagandzie władzy przetrwał zemstę Kapitolu. Z nowymi przywódcami na czele, rebelianci przygotowują się do rozprawy z tyranią. Katniss mimo początkowej niechęci, zgadza się wziąć udział w walce i staje się prawdziwych symbolem oporu. Prezydent Snow ma jednak asa w rękawie...

d408pnb

"Igrzyska Śmierci: Kosogłos część I" - TVP1 21:20

"Symetria"

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów nakręconych na początku XXI wieku. Reżyser w najdrobniejszych szczegółach przedstawił codzienność więźniów jednego z zakładów karnych, ukazując rytuały skazanych, proces "rekrutacji" grypsujących oraz wewnętrzną hierarchię. Głównym bohaterem "Symetrii" jest Łukasz (Łukasz Machnacki). Mężczyzna zostaje bezpodstawnie oskarżony o napaść na staruszkę i osadzony w areszcie. Przerażony bohater nie wie, jak ma zachować się za kratami. Za namową pierwszego spotkanego kompana z celi, prosi on o przydział do grupy więźniów grypsujących. Łukasz trafia wówczas pod skrzydła niejakiego "Kosiora" (Mariusz Jakus). Jego towarzyszami niedoli zostają także Dawid (Andrzej Chyra), "Siwy" (Marcin Jędrzejewski), Albert (Borys Szyc) i Roman (Janusz Bukowski).

"Symetria" - Kino Polska 20:00

d408pnb

Obejrzyj zwiastun "Kochanka w szafie":

"Paterno"

Al Pacino w roli tytułowego trenera uniwersyteckiej drużyny futbolu amerykańskiego. Bohatera Pensylwanii, który znalazł się w ogniu krytyki po ponad 60 latach spędzonych na uczelni. Drużyna prowadzona przez Paterno osiągała spektakularne sukcesy, tymczasem jego asystent molestował młodych chłopców. Kiedy Joe Paterno usłyszał o takim incydencie, nie zawiadomił policji. Później zarzucano mu krycie współpracownika, którego znał od ponad 30 lat.

"Paterno" - HBO 22:05


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

d408pnb

Podziel się opinią

Share
d408pnb
d408pnb