Program TV na sobotę: "Nie lubię poniedziałku", "Do utraty sił", "Smerfy", "Gladiator" [22‑04-2017]
W sobotę w telewizji przypomnimy sobie kultowy film "Nie lubię poniedziałku" z jedną z najsłynniejszych scen erotycznych w historii polskiego kina. Piękna aktorka nie świeciła golizną, a i tak działała na zmysły bardziej niż niejeden erotyk. Poza tym Jake Gyllenhaal będzie walczył "Do utraty sił", "Smerfy" wyruszą w podróż do Nowego Jorku, a Russell Crowe przeniesie się do starożytnego Rzymu w filmie "Gladiator". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 22 kwietnia.
22.04.2017 | aktual.: 19.04.2018 10:21
"Nie lubię poniedziałku"
Dziś w telewizji film z najsłynniejszą sceną erotyczną polskiego kina z czasów PRL. O której scenie mowa? Sprawdźcie na poniższym filmiku. „Nie lubię poniedziałku” to zabawna produkcja z 1971 roku, która przedstawia perypetie kilku mieszkańców Warszawy, rozpoczynający nowy tydzień w wyjątkowo pechowy sposób. Przez zbieg różnych okoliczności w mieście dochodzi do wielu absurdalnych i groteskowych zdarzeń. Wszystkiemu przygląda się z boku przybyły do stolicy włoski przedsiębiorca. Mężczyzna nieoczekiwanie wdaje się w romans z młodą Polką.
"Do utraty sił"
Uwielbiasz "Rocky'ego" i Jake'a Gyllenhaala? Jeśli tak, to musisz obejrzeć "Do utraty sił", świetne, męskie kino o boksie i rodzinnym dramacie. Billy "The Great" Hope ( Jake Gyllenhaal ) to bokser, który powraca na ring po życiowej tragedii. Próbując utrzymać tytuł mistrza, walczy również o odzyskanie miłości swojej córki. W filmie oprócz Gyllenhaala pojawiają się takie gwiazdy jak Forest Whitaker, 50 Cent i Rachel McAdams.
"Smerfy"
Debiut bohaterów kultowej dobranocki na wielkim ekranie. Film zaczyna się jak klasyczna kreskówka Hanny-Barbery. Rozśpiewane Smerfy przygotowują się do corocznego święta, Ciamajda sieje zniszczenie, Laluś przegląda się w lusterku, a Gargamel w dalszym ciągu obsesyjnie marzy o unicestwieniu wioski magicznych skrzatów. Jednym słowem - wszystko po staremu. Jednak to dopiero początek. Scenarzyści, przy pomocy magicznego wiru, teleportują całe bractwo w sam środek Nowego Jorku.
"Kto ją zabił"
W sobotę 22 kwietnia na kanale WP zostanie wyemitowany kolejny odcinek miniserialu "Kto ją zabił". Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy morze wyrzuca na brzeg zwłoki 14-letniej Jenni. Śledztwo wszczyna komisarz Helli Christensen mieszkająca w sąsiedztwie rodziny zmarłej dziewczyny. W kręgu podejrzanych jest syn Christensen, tymczasem okazuje się, że do podobnej zbrodni w tej okolicy doszło czternaście lat wcześniej.
"Gladiator"
Zdobywca pięciu Oscarów z Russellem Crowem w roli głównej. Generał Maximus (Russell Crowe) zakończył kolejną udaną wyprawę wojenną. Zmuszony do ucieczki przez zazdrosnego o jego wpływy u Cesarza dziedzica tronu Commodusa, Maximus trafia do niewoli i zostaje gladiatorem. Powraca do Rzymu z zamiarem pomszczenia śmierci syna i żony. Wie, że jedyną siłą potężniejszą od samego Cesarza jest wola ludu, może dokonać swej zemsty, zostając największym bohaterem całego Imperium. "Gladiator" to epicka opowieść o odwadze i zemście osadzona w realiach Cesarstwa Rzymskiego roku 180 n.e.
"Paragon gola"
Kultowy polski film z 1969 roku. Tytułowy Paragon to najlepszy zawodnik w podwórkowej drużynie piłkarskiej, który oprócz gry w piłkę przeżywa niesamowite przygody. Jako członek zespołu "Syrenka" toczy nieprzerwany bój o lokalne boisko z konkurencyjnym "Huraganem". W wyniku pewnych zdarzeń Paragon postanawia zostawić za sobą wszystkie kłopoty i popłynąć do ciepłych krajów kajakiem. Niestety jego wyprawa kończy się kolejnym, i nie ostatnim, wypadkiem...
"Kingsajz"
Kultowa polska komedia Juliusza Machulskiego, która zawiera nie tylko fantastyczną wizję świata przedstawionego, ale także jedną z najsłynniejszych scen erotycznych w historii naszego kina. „Kingsajz” opowiada o alchemiku Adasiu, mieszkańcu tajemniczej Szuflandii, istniejącej w podziemiach Instytutu Badań Czwartorzędu. Pewnego dnia Adaś przypadkowo uzyskuje magiczną miksturę zwaną Kingsajzem, która po wypiciu powiększa go do rozmiarów normalnego człowieka. Mieszkaniec Szuflandii wbrew zasadom ani myśli o powrocie do dawnego życia.
"Wenecja"
Obsypany nagrodami dramat wojenny Jana Jakuba Kolskiego. Dzieciństwo głównego bohatera, małego Marka, przypada na czas drugiej wojny światowej. Jej wybuch oznacza dla rodziny chłopca konieczność ucieczki oraz zmiany planów. Marek nie może, o czym wcześniej marzył, wybrać się z rodzicami w podróż do Wenecji. Musi wraz z matką zamieszkać na prowincji. Tam rodzina chłopca zamierza spełnić marzenie o podróży do "wodnego miasta".