Program TV na sobotę: "Ostatnia rodzina", "Niemożliwe", "Czarna skrzynka" [15‑07-2017]
Dziś w TV "Ostatnia rodzina" – najlepszy polski film 2016 roku, opowiadający o burzliwych relacjach członków tytułowej rodziny Beksińskich. "Niemożliwe" z Ewanem McGregorem i Naomi Watts złapie za serce i wzruszy nawet największego twardziela, a "Czarna skrzynka", debiutująca na kanale WP, to pozycja obowiązkowa dla miłośników sensacji. Warto również zwrócić uwagę na głośny i skandalizujący "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w telewizji w sobotę, 15 lipca.
15.07.2017 06:46
"Sponsoring"
Dziś w TV jeden z najgłośniejszych polskich filmów 2011 roku. Hollywoodzkie gwiazdy w obsadzie i śmiałe sceny to nie jedyne zalety obrazu Małgorzaty Szumowskiej. Film opowiada historię Anny (Juliette Binoche), dobrze sytuowanej dziennikarki, piszącej artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem główna bohaterka poznaje dwie prostytuujące się dziewczyny - Charlotte (Anais Demoustier) oraz Alicję (Joanna Kulig)
, które wprowadzają ją w świat płatnej miłości. W pozostałych rolach wystąpiły takie gwiazdy jak Krystyna Janda, Andrzej Chyra czy Louis-Do Le Lencquesaing.
"Ostatnia rodzina"
"Ostatnia rodzina" to wielka sprawa. Nie tylko dlatego, że nie było jeszcze takiego filmu w polskim kinie. „Ostatnia rodzina” jest portretem toksycznej rodziny, w którym krzyżują się losy osobliwego malarza, jego neurotycznego syna Tomasza i żyjącej w ich cieniu żony Zofii. W błyskotliwym debiucie Jana P. Matuszyńskiego można zobaczyć – jak w krzywym zwierciadle – charakterystyczny rys polskiej rodziny z bliznami po wojnie. Nic w tym domu nie jest normalne, ale wszystko, do cholery, wydaje się dziwnie znajome – pisał nasz recenzent, Łukasz Knap (cała recenzja tutaj)
"Czarna skrzynka"
Arthur Seligman (Jose Garcia) ulega wypadkowi samochodowemu i zapada w śpiączkę. Budzi się w szpitalu w nieznanej mu miejscowości i z przerażeniem stwierdza, że nic nie pamięta. Ma również halucynacje. Nie potrafi zrozumieć, dlaczego znalazł się w pobliżu Cherbourga, skoro mieszka w Paryżu. Pielęgniarka Isabelle Kruger (Marion Cotillard)
mówi mu, że tuż po wypadku majaczył. Kobieta zapisała jego chaotyczne, pozbawione sensu słowa. Na podstawie jej notatek Seligman próbuje przypomnieć sobie, co tak naprawdę się wydarzyło. Gdy czyta nieskładne zdania zapisane w czarnym notesie, w jego umyśle pojawiają się sugestywne obrazy, którym musi nadać sens...
"Niemożliwe"
Niezwykle poruszająca i nakręcona z ogromnym rozmachem historia rodziny, która przeżyła tsunami 2004 roku – jeden z największych kataklizmów naszych czasów. Tajlandia, 2004 rok. Maria (Naomi Watts)
i Henry (Ewan McGregor)
wraz z trójką synów postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju, który gwałtownie zamieni się w prawdziwe piekło. Pewnego dnia od strony morza dochodzi przerażający huk. Maria, Henry i wszyscy mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. W chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez monstrualną falę tsunami. Woda zabiera wszystkich i wszystko. Wszystko… z wyjątkiem nadziei.
"Historia kina w Popielawach"
Dramat Jana Jakuba Kolskiego (scenariusz i reżyseria) z końca lat 90. obsypany nagrodami na polskich festiwalach (m.in. 3 Złote Lwy, 4 Orły, Złota Kaczka). Przepiękna, splatająca ze sobą historię i teraźniejszość bajkowa opowieść, w której 10-letni Staszek opisuje w pamiętniku historię głośnego w okolicy kowalskiego rodu Andryszków. Józef Andryszka w XIX wieku zbudował kinomaszynę. W przeddzień jej uruchomienia wybuchło powstanie styczniowe, w którym Józef zginął. Od stu lat kowalski fach, kinomaszyna i niespokojna natura przechodzą z ojca na syna. Kilkadziesiąt lat później maszyna spłonęła w pożarze. Szósty z rodziny Andryszków, mimo sprzeciwu ojca, postanowia odtworzyć wynalazek pradziada.
"Fuks"
Polska komedia z młodym Maciejem Stuhrem w roli głównej i zjawiskową kreacją Agnieszki Krukówny, który nigdy wcześniej ani później nie zrobiła na widzach tak dobrego wrażenia jak w "Fuksie". Aleks (Maciej Stuhr) wie, co to znaczy huczne obchody 18. urodzin. Dwa rozbite radiowozy, podpalenie, wybuchy to bilans jego "osiemnastki". Wesołym solenizantem zaczyna interesować się policja, zwłaszcza doświadczony inspektor (Janusz Gajos), stosujący niekonwencjonalne metody śledcze. W życiu 18-latka pojawia się również piękna dziewczyna.
"Wilk z Wall Street"
Film-torpeda, pokazujący, że 74-letni Martin Scorsese jest młodszy duchem od większości swoich kolegów. W brawurowej historii Jordana Belforta, słynnego naciągacza z Wall Street, który w sprytny sposób dorobił się milionów, Scorsese upatruje szansy na opowiedzenie mocnej historii nie tylko o swoim bohaterze, ale wręcz o całym pokoleniu żarłocznych kapitalistów. Pomaga mu w tym Leonardo DiCaprio w jednej z najbardziej błyskotliwych ról w karierze, nie tylko ostatecznie definiującej go jako aktora o wiecznie niedocenianym potencjale dramatycznym, ale także sugestywnie podsumowującej jego dotychczasowe emploi.