Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: "Pentameron", "Wołyń", "Wielki Liberace" i "Zwierzęta nocy" [7-10-2017]

Dziś w TV "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego - jeden z najważniejszych filmów w historii polskiego kina. Oprócz tego "Pentameron" - mroczna, genialne zrealizowana baśń dla dorosłych z Salmą Hayek i Vincentem Casselem. W "Wielkim Liberace" Michael Douglas gra naszego rodaka, rekordzistę wpisanego do Księgi Guinnessa i człowieka, który stał się jednym z najlepiej zarabiających artystów w USA. Na kanale WP pojawi się trzymający w napięciu thriller "Czarna skrzynka". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 7 października.

Share
Program TV na sobotę: "Pentameron", "Wołyń", "Wielki Liberace" i "Zwierzęta nocy" [7-10-2017]Źródło: Materiały prasowe
dzf8535

"<a href="https://film.wp.pl/wolyn-6027736997409409c">Wołyń</a>"

Najgłośniejszy polski film 2016 roku. Obsypany nagrodami obraz Wojciecha Smarzowskiego to zdaniem naszego recenzenta, Grzegorza Kłosa "wstrząsający i najbardziej bezkompromisowy polski film, jaki kiedykolwiek trafił na ekrany." Jedną z największych zalet produkcji jest fakt, iż "świat "Wołynia" nie jest czarno-biały, a reżyser perfekcyjnie waży proporcje. Obok katów mordujących sąsiadów czy duchownych nawołujących do ludobójstwa, po obu stronach pojawiają się Sprawiedliwi, z narażeniem życia ratujący Żydów i Polaków, wbrew wszystkiemu starający się powstrzymać falę wzbierającego nacjonalizmu.

"Wołyń" - Canal+ Film HD 23:40

Obejrzyj zwiastun filmu "Wołyń":

"<a href="https://film.wp.pl/kac-vegas-3-6027633885594241c">Kac Vegas 3</a>"

Kolejna odsłona przebojowej komedii, która podbiła serca widzów na całym świecie. Tym razem grupa przyjaciół: Phil (Bradley Cooper)
, Stu (Ed Helms)
, Doug (Justin Bartha)
i Alan (Zach Galifianakis)
nie planują żadnego wesela i mocno zakrapianego wieczoru kawalerskiego. Po śmierci ojca Alan przeżywa załamanie, a jego nieodłączni towarzysze postanawiają zawieźć go do ośrodka pomocy. Zanim jednak docierają na miejsce, mężczyźni stają się ofiarami brutalnego ataku, zaś Doug zostaje porwany. Aby go uratować, muszą odnaleźć dawnego znajomego, który właśnie uciekł z więzienia.

"Kac Vegas 3" - TVN 21:45

Obejrzyj zwiastun filmu "Czarna skrzynka":

"Czarna skrzynka"

Arthur Seligman uległ wypadkowi samochodowemu i zapadł w śpiączkę. Gdy pacjent budzi się, okazuje się, że stracił pamięć. W miasteczku dochodzi do serii morderstw. Policjanci podejrzewają, że sprawcą zbrodni jest Arthur, który po operacji mózgu dziwnie się zachowuje.

"Czarna skrzynka" - WP 20:00
dzf8535

"<a href="https://ksiazki.wp.pl/wielki-liberace-6146599943633025c">Wielki Liberace</a>"

Liberace, a właściwie Władziu Valentino Liberace, jeszcze za życia stał się legendą. Sześćdziesięcioletnia kariera gwiazdora była równie barwna, co charakterystyczne dla niego show, z którego słynął. Ojcem kontrowersyjnego artysty był Włoch Salvatore Liberace, zaś matką Polka Francesa Zuchowska. Władziu - utalentowany, ekscentryczny, genialny pianista i showman, całe życie z dumą podkreślał polskie pochodzenie.

"Wielki Liberace" - Cinemax2 22:10

"Zwierzęta nocy"

Głośny film z 2016 r. nominowany do Oscara za drugoplanową rolę męską i ze świetną muzyką Abla Korzeniowskiego (nominacja do BAFTA). Obraz opowiada o kobiecie (w tej roli Amy Adams), która przed laty rozstała się z mężem (Jake Gyllenhaal). Po latach dostaje napisaną przez niego i jej dedykowaną powieść. Z każdą kolejną chwilą byli małżonkowie odkrywają mroczne tajemnice, także o sobie samych.

"Zwierzęta nocy" - Canal+ 22:15

Obejrzyj zwiastun filmu "Zwierzęta nocy":

"Pentameron"

Zjawiskowe dzieło Matteo Garrone'a ("Gomorra”) z gwiazdorską obsadą: Salma Hayek, Vincent Cassel, Toby Jones, John C. Reilly. "Pentameron” to baśniowa opowieść o zaborczej królowej, która gotowa jest poświęcić wszystko, żeby urodzić upragnionego syna. W tym samym czasie szalony król oddaje rękę swojej pięknej córki zdeformowanemu olbrzymowi, zaś dwie siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy. Obie pragną w ten sposób zdobyć wieczną młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna sióstr.

"Pentameron" - AleKino+ HD 22:00

"Dom zły"

Świetnie przyjęty przez widzów i krytyków (nagrody w Gdyni, Warszawie, pozytywne recenzje w zagranicznych pismach i na festiwalach w Tokio czy Nowym Jorku) film Wojciecha Smarzowskiego, który po raz kolejny ukazał ciemną stronę człowieczeństwa w brutalnej historii o ludzkich rządzach i zatraceniu. "Dom zły" to mroczna opowieść jednego wieczoru, który dla Edwarda Środonia (Arkadiusz Jakubik) okaże się być wyjątkowo brzemienny w skutkach. Główny bohater dociera do małej wioski, w której ma zacząć pracę jako zootechnik. Trafia on przypadkiem do domu pewnego małżeństwa, gdzie to alkoholowej libacji dochodzi do przerażającej tragedii. Mocne dialogi, świetne aktorstwo i bardzo dobry scenariusz – wszystko to buduje niepowtarzalny klimat filmu, który na długo zostaje w pamięci widza.

"Dom zły" - Kino Polska 20:00

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dzf8535

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzf8535
dzf8535