Trwa ładowanie...
dwqpl6n

Projekt Nim

Najnowsze informacje
3.1
(18 głosów)
Oceń:
Share
dwqpl6n

Najnowszy film Jamesa Marsha - laureata Oscara za film „Człowiek na linie”.

W listopadzie 1973 roku, w klatce ośrodka badawczego ssaków naczelnych w Oklahomie rodzi się mały szympans. Kilka dni później jego matka dostaje uspokajający zastrzyk. Traci przytomność, a jej małe, płaczące ze strachu dziecko w brutalny sposób zostaje jej odebrane na zawsze.

Mały szympans zostaje nazwany Nim i trafia do rąk absolwentki psychologii, która sama jest już matką trójki dzieci. Za odpowiednim wynagrodzeniem ma go wychowywać jak własne dziecko. W ten sposób wchodzi w życie „projekt Nim”, czyli jeden z najbardziej radykalnych w historii eksperymentów, który ma udowodnić, że szympans, wychowywany jak człowiek, może nauczyć się komunikować za pomocą języka.

Z czasem Nim przechodzi z rąk do rąk i wpływa na życie każdej z osób, która się nim opiekuje. W wieku 5 lat zna już 120 słów. Naturą i przyzwyczajeniami przypomina człowieka. Niestety, z przyczyn finansowych, projekt zostaje zamknięty, a życie Nima diametralnie się zmienia. Dorosły już szympans wraca do odosobnionej klatki, z której zabrano go w dzieciństwie.

Projekt Nim
Tytuł oryginalny

Project Nim

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

01.06.2012

Czas trwania

93 min.

Obsada
dwqpl6n

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwqpl6n
dwqpl6n
dwqpl6n