Trwa ładowanie...
d3yrhpx

Projekt Nim

Najnowsze informacje
3.1
(18 głosów)
Oceń:
d3yrhpx

Najnowszy film Jamesa Marsha - laureata Oscara za film „Człowiek na linie”.

W listopadzie 1973 roku, w klatce ośrodka badawczego ssaków naczelnych w Oklahomie rodzi się mały szympans. Kilka dni później jego matka dostaje uspokajający zastrzyk. Traci przytomność, a jej małe, płaczące ze strachu dziecko w brutalny sposób zostaje jej odebrane na zawsze.

Mały szympans zostaje nazwany Nim i trafia do rąk absolwentki psychologii, która sama jest już matką trójki dzieci. Za odpowiednim wynagrodzeniem ma go wychowywać jak własne dziecko. W ten sposób wchodzi w życie „projekt Nim”, czyli jeden z najbardziej radykalnych w historii eksperymentów, który ma udowodnić, że szympans, wychowywany jak człowiek, może nauczyć się komunikować za pomocą języka.

Z czasem Nim przechodzi z rąk do rąk i wpływa na życie każdej z osób, która się nim opiekuje. W wieku 5 lat zna już 120 słów. Naturą i przyzwyczajeniami przypomina człowieka. Niestety, z przyczyn finansowych, projekt zostaje zamknięty, a życie Nima diametralnie się zmienia. Dorosły już szympans wraca do odosobnionej klatki, z której zabrano go w dzieciństwie.

Projekt Nim
Tytuł oryginalny

Project Nim

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

01.06.2012

Czas trwania

93 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yrhpx
d3yrhpx
d3yrhpx