Przez rok nikt nie zorientował się, że Yvette Vickers nie żyje. Jej ciało było częściowo zmumifikowane
Yvette Vickers szybko zaczęła obracać się w odpowiednich kręgach. Natura nie poskąpiła jej urody. Do tego miała ambicje. Jej największym marzeniem było zostać gwiazdą Hollywood. Mimo obiecującego początku, finał był bardzo przykry.
Amerykańska piękność przyszła na świat 26 sierpnia 1928 r. w Kansas City. Rodzice nazwali ją Yvette Iola Vedder. Byli wędrownymi muzykami, a córeczka od najmłodszych lat towarzyszyła im na scenie.
Gdy dorosła, studiowała dziennikarstwo w Kalifornii. Ale to nie praca dziennikarki była jej powołaniem. Szybko zrozumiała, że czuje się bardzo swobodnie przed kamerą. Zaczęła występować w reklamach, a także grać niewielkie role. Pojawiła się chociażby w filmie "Bulwar zachodzącego słońca" w reżyserii Billy'ego Wildera.
Był to dopiero początek kariery aktorskiej Yvette. Prawdziwą sławę przyniosła jej główna rola w produkcji "Atak kobiety o 50 stopach wzrostu". Magazyn "Times" uznał go za "najlepszy zły film w historii".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jednak ambicje aktorki sięgały wyżej. Mimo że świetnie pasowała do świata Hollywood, występowała u boku Paula Newmana czy Glorii Swanson, to nie otrzymywała zbyt dobrych propozycji. Zasłynęła głównie z dwóch filmów: wspomnianego już "Ataku kobiety o 50 stopach wzrostu" i "Ataku gigantycznych pijawek".
Uroda Vickers była hipnotyzująca. Zainteresował się nią sam Hugh Hefner.
Yvette Vickers była nie tylko aktorką
Skoro Hollywood jej nie chciało, postanowiła spróbować swoich sił w innej branży. Trafiła na rozkładówkę "Playboya", gdzie zaprezentowała... nagie pośladki.
W 2011 r. na łamach magazyny "People" Hugh Hefner tak wspominał tę sesję: - Nasz prawnik myślał, że to zdjęcie wpędzi nas w kłopoty. Chciał zatrzymać druk i zmienić modelkę. Powiedziałem: "Zapomnij o tym".
Cierpiała na chorobę psychiczną
Reszta kariery aktorskiej nie zaowocowała już żadną większą rolę. Grywała jedynie epizodyczne postacie. Po raz ostatni pojawiła się na dużym ekranie w 1991 r.
Z biegiem lat rozwinęły się u Yvette problemy ze wzrokiem. Postępowała też choroba urojeniowa. Temu wszystkiemu nie pomagał alkohol, który piła w dużych ilościach.
Ostatnie lata życia spędziła prawie nie wychodząc z domu – niewielkiego, drewnianego, położonego na wzgórzach wokół Los Angeles. Z powodu towarzyszących paranoi miała wrażenie, że ciągle jest prześladowana.
"Vickers sądziła, że wielu ludzi próbuje ją zabić, a agent sabotuje jej karierę aktorską" - tak wyznali jej znajomi na łamach "People".
Śmierć Yvette Vickers
Sąsiadka aktorki w kwietniu 2011 r. zaniepokoiła się, kiedy przez dłuższy czas nie widziała Yvette. Poszła do jej domu i dokonała makabrycznego odkrycia. Chatka wyglądała jak ruina. W środku zastała gnijącą żywność i bluszcz wijący się po ścianach i wychodzący przez liczne dziury.
Na piętrze w sypialni znalazła częściowo zmumifikowane ciało aktorki. Obok stał wciąż działający wentylator i przenośna pływa grzewcza. Vickers zmarła w osamotnieniu. Trudno było nawet stwierdzić, kiedy dokładnie to nastąpiło. Koroner wykluczył udział osób trzecich. Według niego doszło do niewydolności serca wywołanej chorobą wieńcową.
"Żyła pełnią życia. Ale smutkiem przepełnia mnie fakt, że była tak samotna, że przez rok nikt nie zorientował się, że nie żyje" — napisał Hugh Hefner. Z nieoficjalnych informacji wynika, że za pogrzeb i kremację Yvette zapłacił szef "Playboya".