Trwa ładowanie...
d162v5b

Quicksand - Netflix tworzy szwedzki serial oryginalny. Zapowiada się świetny kryminał

Netflix stawia na produkcje europejskie. Właśnie ruszyły zdjęcia do „Störst Av Allt” (Quicksand) – pierwszego szwedzkiego serialu oryginalnego produkowanego dla Netfliksa.
Share
Quicksand - Netflix tworzy szwedzki serial oryginalny. Zapowiada się świetny kryminał
Źródło: Netflix
d162v5b

Netflix kontynuuje produkcje orgyinalne. Takie tytuły, jak "Dark” czy "Telefonistki”, dowiodły, że mają potencjał na podbicie nie tylko widowni lokalnej, lecz także światowej. Po produkcjach między innymi z Niemiec i Hiszpanii, przyszedł czas na Szwecję. A z czego słyną Szwedzi? Oczywiście z kryminałów!

Pierwszy szwedzki serial oryginalny produkowany dla Netfliksa nosi tytuł "Störst Av Allt” (Quicksand). Jest adaptacją bestsellerowej powieści Malina Perssona Giolito, która w Polsce ukazała się pod tytułem "Ruchome piaski”. Książka została przetłumaczona na 29 języków. Ogłoszono ją Najlepszą Nordycką Powieścią Kryminalną 2017 roku.

d162v5b

Mroczna historia rozpoczyna się gdy w prywatnej szkole podstawowej w Sztokholmie dochodzi do strzelaniny. Giną wszyscy, oprócz 18-letniej Mai Norberg. Dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo i trafia do aresztu. Po 9 miesiącach rozpoczyna się jej proces. Ale czy prawda wyjdzie na jaw?

Serial reżyserują Per-Olav Sørensen i Lisa Farzaneh. Scenariusz napisała Camilla Ahlgren, która pracowała przy serialu "Marcella”. W obsadzie znaleźli się między innymi: Hanna Ardéhn, William Spetz, Felix Sandman ("We are the best!”), Reuben Sallmander ("Millenium”) i Anna Björk ("Dziewczyna z tatuażem”).
Premiera planowana jest na 2019 rok.

Zobacz także najlepsze seriale netflix 2018

d162v5b

Podziel się opinią

Share
d162v5b
d162v5b