WP

Quicksand - Netflix tworzy szwedzki serial oryginalny. Zapowiada się świetny kryminał

Netflix stawia na produkcje europejskie. Właśnie ruszyły zdjęcia do „Störst Av Allt” (Quicksand) – pierwszego szwedzkiego serialu oryginalnego produkowanego dla Netfliksa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Quicksand - Netflix tworzy szwedzki serial oryginalny. Zapowiada się świetny kryminał
(Netflix)
WP

Netflix kontynuuje produkcje orgyinalne. Takie tytuły, jak "Dark” czy "Telefonistki”, dowiodły, że mają potencjał na podbicie nie tylko widowni lokalnej, lecz także światowej. Po produkcjach między innymi z Niemiec i Hiszpanii, przyszedł czas na Szwecję. A z czego słyną Szwedzi? Oczywiście z kryminałów!

Pierwszy szwedzki serial oryginalny produkowany dla Netfliksa nosi tytuł "Störst Av Allt” (Quicksand). Jest adaptacją bestsellerowej powieści Malina Perssona Giolito, która w Polsce ukazała się pod tytułem "Ruchome piaski”. Książka została przetłumaczona na 29 języków. Ogłoszono ją Najlepszą Nordycką Powieścią Kryminalną 2017 roku.

WP

Mroczna historia rozpoczyna się gdy w prywatnej szkole podstawowej w Sztokholmie dochodzi do strzelaniny. Giną wszyscy, oprócz 18-letniej Mai Norberg. Dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo i trafia do aresztu. Po 9 miesiącach rozpoczyna się jej proces. Ale czy prawda wyjdzie na jaw?

Serial reżyserują Per-Olav Sørensen i Lisa Farzaneh. Scenariusz napisała Camilla Ahlgren, która pracowała przy serialu "Marcella”. W obsadzie znaleźli się między innymi: Hanna Ardéhn, William Spetz, Felix Sandman ("We are the best!”), Reuben Sallmander ("Millenium”) i Anna Björk ("Dziewczyna z tatuażem”).
Premiera planowana jest na 2019 rok.

Zobacz także najlepsze seriale netflix 2018

WP
Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP