Trwa ładowanie...

''Red 2'': Zeta Jones i Hopkins dołączyli do gwiazdorskiej obsady - premiera już 26 lipca!

Share
''Red 2'': Zeta Jones i Hopkins dołączyli do gwiazdorskiej obsady - premiera już 26 lipca!
Źródło: Summit Entertainment
d2jkwvs

Już 26 lipca na polskich ekranach zagości kontynuacja wielkiego przeboju kinowego RED. Do fantastycznej obsady z części pierwszej, na czele z Bruce’m Willisem, Mary Louise Parker, Johnem Malkovichem oraz Helen Mirren dołączyli Anthony Hopkins i Catherine Zeta Jones.

Aby odpowiednio przygotować się do swojej postaci, naukowca Edwarda Baileya, Anthony Hopkins sięgnął do historii Wielkiej Brytanii. Próbował stworzyć bohatera w szczegółowy sposób dlatego zanim przystąpił do pracy na planie przygotował sobie nietypowy szkic charakterologiczny nietuzinkowego człowieka. „Zwyczajowo czytam scenariusz po kilkaset razy”, informuje Hopkins. „Ale robię to po to, żeby zbudować sobie odpowiednią bazę, dzięki której będę mógł potem improwizować – uważam, że jeśli zna się tekst na pamięć, otwiera się w ten sposób umysł i można wspaniale improwizować. Wtedy aktorstwo staje się fajną zabawą”, dodaje.

Catherine Zeta Jones do swojej roli przygotowywała się równie skrupulatnie. Jak twierdzi, pierwszą rzeczą po przeczytaniu scenariusza było przejrzenie magazynów związanych z modą i wysłanie wyników reżyserowi, aby razem mogli ukształtować wygląd i charakter Katji. Jej sceny na ulicach Paryża idealnie wpasowywały się w ikoniczną reputację miasta, które od zawsze było kojarzone z modą. „Moim celem było nie doprowadzenie do tego, aby ta kobieta stała się postacią jednowymiarową – kolejną agentką rodem z filmów o Jamesie Bondzie”, zauważa aktorka. Tworzenie postaci zaczęła od stereotypu kobiety – szpiega, po czym wywróciła go do góry nogami za pomocą humoru oraz dziwaczności granej przez siebie bohaterki.

d2jkwvs

Podziel się opinią

Share
d2jkwvs
d2jkwvs