Trwa ładowanie...

Rekordowa widownia. Od dwóch tygodni jest numerem jeden w Polsce

Mamy już czerwiec, za nami pierwszy miesiąc letniego sezonu, a "Diuna: Część druga" wciąż jest najpopularniejszym filmem 2024 roku. Teraz ekranizacja powieści Franka Herberta podbija rynek VOD. Pojawiły się informacje, że film Denisa Villeneuve’a osiągnął rekordowy wynik oglądalności na platformie MAX/HBO Max.

"Diuna: Część druga""Diuna: Część druga"Źródło: Materiały prasowe
d1pjb0k
d1pjb0k

"Diuna: Część druga" miała premierę pod koniec lutego. W sumie zarobiła w kinach 712 mln dolarów. Na razie jest to największy hollywoodzki przebój 2024 roku. Zarówno w Stanach Zjednoczonych (282 mln dolarów), jak i na rynku zewnętrznym (430 mln dolarów). Co ciekawe, reżyser filmu wcale nie jest zadowolony z faktu, że jego film wciąż znajduje się na czele listy przebojów.

W ubiegłym tygodniu podczas festiwalu w Toronto w rozmowie z dziennikarzami powiedział: - Jestem rozczarowany, że ‘Diuna 2" pozostaje numerem jeden. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się tytuły, które odniosą finansowy sukces i że wcześniej czy później letni box office stanie się znacznie lepszy. Potrzebujemy filmów, które są doświadczeniem kinowym i które w pełni wykorzystają siłę oddziaływania dużego ekranu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najbardziej wyczekiwane premiery filmowe 2024 roku

Póki ci, letni sezon w kinach to seria spektakularnych porażek: "Kaskader", "Istoty fantastyczne", "Furiosa: Saga Mad Max". "Garfield" odniósł duży sukces w Polsce, ale na świecie też sprzedaje się poniżej oczekiwań. Światowym przebojem stało się jedynie "Królestwo Planety Małp", ale akurat w naszym kraju radzi sobie w kinach słabo. Jeśli w najbliższych tygodniach nie pojawią się hity, to będziemy mieli najgorszy letni sezon w tym stuleciu (nie licząc roku z pandemią).

Niska frekwencja w kinach związana jest m.in. z rosnącą popularnością i mnogością platform streamingowych. Coraz więcej widzów czeka aż kinowa produkcja pojawi się na VOD. Nie trzeba przy tym wykazywać się jakąś szczególną cierpliwością. Po trzech miesiącach hollywoodzki film można już obejrzeć w domu. Wydaje się, że już tylko nieliczne tytuły (patrz druga część "Diuny") będą w stanie osiągnąć spektakularny sukces zarówno w kinach, jak i na platformie streamingowej.

d1pjb0k

Obraz Denisa Villeneuve’a pojawił się na platformie streamingowej Max/HBO Max 21 maja i w ciągu pierwszego tygodnia odnotował rekordową widownię (niestety serwis nie podaje bardziej szczegółowych informacji). Od momentu premiery na platformie "Diuna: Część druga" utrzymuje pozycję lidera we wszystkich krajach na świecie.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" przestrzegamy przed wyjściem z kina za wcześnie na "Kaskaderze", mówimy, jak (nie)śmieszna jest najnowsza komedia Netfliksa "Bez lukru" oraz jaramy się Eurowizją. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pjb0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjb0k

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj