Trwa ładowanie...
oscary
21-01-2010 10:01

"Rewers" nie znalazł się na liście kandydatów do Oscara

"Rewers" nie znalazł się na liście kandydatów do OscaraŹródło: Syrena Films
d4a6i9b
d4a6i9b

Dziewięć filmów nieanglojęzycznych, w tym obrazy z Bułgarii i Kazachstanu, przedstawiono w środę na skróconej liście kandydatów do Oscara w tej kategorii. Zgłoszony do rywalizacji polski film "Rewers" Borysa Lankosza nie znalazł się na tej liście.

Amerykańska Akademia Filmowa poinformowała, że komitet, składający się z kilkunastu członków, ze zgłoszonych 65 filmów wybrał dziewięć, które zakwalifikowały się do kategorii filmów nieanglojęzycznych. Lista ta zostanie jeszcze zawężona do pięciu tytułów i będzie ogłoszona wraz z innymi nominacjami do tegorocznych Oscarów 2 lutego.

Wśród dziewięciu filmów, które znalazły się na liście skróconej, są: argentyński "El Secreto de Sus Ojos", "Samson i Delila" z Australii, bułgarski "Świat jest wielki, a zabawienie czai się za rogiem", "Prorok" z Francji, zdobywca Złotego Globu "Biała Wstążka" z Niemiec, izraelski "Ajami", kazachski "Kelin", "Oorlogswinter" z Holandii i "Gorzkie mleko" z Peru.

"Jest nam bardzo przykro, że film Borysa Lankosza +Rewers+ nie znalazł się na skróconej liście kandydatów do Oscara w kategorii filmów nieanglojęzycznych" - powiedziała PAP Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. "Konkurencja była jednak ogromna" - dodała.

d4a6i9b

Według Odorowicz, Polacy zrobili wszystko, aby film Lankosza odpowiednio w USA zaprezentować. "Organizowaliśmy pokazy dla członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, i sądząc po reakcjach, film się podobał. Nikt nie wychodził w trakcie projekcji, co często się zdarza na tych pokazach, publiczność żywo reagowała. Wydaje się, że nawet sceny, związane z rzeczywistością lat stalinowskich w Polsce, były właściwie odczytane" - komentowała Odorowicz.

Jak zaznaczyła, pokazy "Rewersu" były również organizowane w Nowym Jorku, gdzie film wzbudził wyraźne zainteresowanie widowni.

  1. gala rozdania Oscarów odbędzie się 7 marca.

Zobacz także:

d4a6i9b

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g ) [

ONA URODZI DZIECKO BRATU! ]( http://film.wp.pl/tila-tequila-urodzi-dziecko-swojego-brata-6025284087915137g ) [

CO SIĘ STAŁO Z JEJ PIERSIAMI? ]( http://film.wp.pl/historia-znikajacych-piersi-sylwii-gliwy-6025284349604993g ) [

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d4a6i9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a6i9b