Trwa ładowanie...

Richard Chamberlain skończył 85 lat. Był bożyszczem kobiet. Przez lata skrywał pewną tajemnicę

Richard Chamberlain wszystkim kojarzy się z rolami w "Ptakach ciernistych krzewów" czy "Szogunie". Jeden z największych amantów w historii kina, przez lata skrywał pewną tajemnicę. W 2003 roku zaskoczył wszystkie swoje fanki, gdy wyznał, że jest gejem.

Share
Richard Chamberlain skończył 85 lat. Był bożyszczem kobiet. Przez lata skrywał pewną tajemnicęŹródło: East News, fot: Splash News
d1cy9kc

Chamberlain urodził się 31 marca 1934 roku w Los Angeles. Już na początku lat 50. miał szansę rozpocząć karierę aktorską. Firma Paramount Pictures dostrzegła jego talent i chciała podpisać z nim kontrakt. Jednak marzenia o aktorstwie przekreślił pobór do wojska i wojna w Korei. Chamberlain wrócił do kraju po 16 miesiącach i wkrótce otrzymał pierwszą rolę.

W latach 60. był ulubieńcem kobiet z opinią ekranowego amanta. Ogromną sławę przyniósł mu serial "Doktor Kildare", później był "Portret damy", "Juliusz Cezar", "Czterej muszkieterowie", "Hrabia Monte Christo", "Człowiek w żelaznej masce". Aktor był idealnym materiałem na silnego kochanka w filmach kostiumowych. Kobiety go uwielbiały.

Lata 80. umocniły jego pozycję jako amanta. Zagrał w "Szogunie" i "Ptakach ciernistych krzewów". Nikt nie miał wówczas wątpliwości, że Chamberlain to jeden z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Role w tych produkcjach przyniosły mu Złoty Glob oraz nominacje do nagrody Emmy. Jednak nigdy później Chamberlain nie powtórzył tego sukcesu.

d1cy9kc

Ale "Ptaki ciernistych krzewów" nadal chętnie oglądamy w telewizji. W 1998 roku Chamberlain przyjechał do Polski, by odebrać Telekamerę. Mimo, że od lat nie zagrał żadnej istotnej roli, witano go jak wielką gwiazdę.

Bożyszcze kobiet przez lata skrywało pewną tajemnicę. W 2003 roku Chamberlain przyznał, że jest gejem. Przez 35 lat był w związku z jednym mężczyzną. Rozstał się z nim dopiero w 2010.

Co ciekawe, Chambarlain odradzał innym homoseksualnym aktorom ujawniania się. Sam nie robił tego przez lata, bo był przekonany, że jako gej byłby napiętnowany i nie miałby szans na taką karierę, jaka go spotkała. Dokonując coming outu w wieku 76 lat, nie miał już nic do stracenia.

Dziś ma 85 lat i, choć nie jest już tak aktywny zawodowo jak kiedyś, nadal można go co jakiś czas zobaczyć w epizodycznej roli. Można go było zobaczyć między innymi w trzecim sezonie "Twin Peaks" Davida Lyncha.

Obecnie aktor mieszka w Los Angeles. W wolnych chwilach maluje obrazy i pisze wiersze. Z nikim się nie spotyka.

d1cy9kc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cy9kc
d1cy9kc