Trwa ładowanie...

''RoboCop'' znów na ekranie! Polski zwiastun

Na początku przyszłego roku (7 lutego) pojawi się w polskich kinach długo oczekiwany remake jednego z najsłynniejszych filmów lat osiemdziesiątych – „RoboCop”. Obejrzyj polski zwiastun!
Share
''RoboCop'' znów na ekranie! Polski zwiastun
Źródło: Forum Film
d1tekgl

W obsadzie znaleźli się m.in. Gary Oldman, Samuel L. Jackson oraz Michael Keaton, a także znany z roli Omara w serialu Prawo ulicy Michael Kenneth Williams. W postać gliniarza-robota wcielił się szwedzki aktor Joel Kinnaman, gwiazda serialu „The Killing”.

Gdy powstawał oryginalny „RoboCop” (1987) idea pół-człowieka, pół-robota była na tyle abstrakcyjna, że akcja musiała toczyć się w odległej przyszłości. Dziś jest inaczej. – Zaawansowana protetyka, drony, autonomiczne samochody bez kierowcy – to wszystko jest już częścią naszego życia – mówił reżyser nowej odsłony „RoboCopa”, Brazylijczyk José Padilha („Elitarni”, „Elitarni – Ostatnie starcie”). – Rodzą się w związku z tym nowe problemy etyczne, z którymi musimy sobie radzić. Bohater filmu Alex Murphy uosabia te kwestie: co się stanie, gdy zespolisz człowieka z maszyną?

Dzisiejsza technika filmowa jest o wiele bardziej zaawansowana niż w czasach pierwszego „RoboCopa”. W filmie mamy więc do czynienia z robiącymi piorunujące wrażenie efektami specjalnymi. Jednak główny nacisk twórcy położyli na historię człowieka. – To prototyp – tłumaczył Padilha – rozwijany przez koncern niczym nowy model butelki: próbują przedstawić najlepszą wersję, by móc go sprzedawać policji. Nowy wynalazek potencjalnie oznacza gigantyczne zyski, tak więc korporacja nie zwraca uwagi na niebezpieczne kwestie etyczne. Ale o czymś zapomina: w środku tego produktu znajduje się prawdziwy człowiek.

d1tekgl

Rok 2028. Międzynarodowa korporacja OmniCorp wiedzie prym w dziedzinie robotyki. Jej produkty wygrywają wojny na całym świecie. Teraz OmniCorp chce opanować także rynek, jakim jest zwalczanie przestępczości w miastach. Gdy Alex Murphy (Kinnaman), kochający mąż i ojciec, a jednocześnie uczciwy glina, zostaje ciężko ranny, nadarza się doskonała okazja, by OmniCorp wcieliła w życie swój kolejny eksperyment...

„RoboCop” w kinach od 7 lutego 2014!

d1tekgl

Podziel się opinią

Share
d1tekgl
d1tekgl