Trwa ładowanie...

Ruszają zdjęcia do "Lejdis" - nowego filmu twórców "Testosteronu"

Share
Ruszają zdjęcia do "Lejdis" - nowego filmu twórców "Testosteronu"
dvo2qe1

Twórcy komedii "Testosteron" - Tomasz Konecki i Andrzej Saramonowicz - zaczynają prace nad kolejnym filmem. Bohaterkami komedii pt. "Lejdis" będą młode kobiety mające duże problemy ze zrozumieniem absurdalnego, ich zdaniem, świata mężczyzn. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w czwartek.

Jak poinformowali twórcy filmu na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie, komedia "Lejdis" będzie miała premierę kinową 1 lutego 2008 r. Reżyserią filmu zajmie się Konecki, scenariusz napisał Saramonowicz wspólnie z czterema kobietami. Zdjęcie będą kręcone w Warszawie i Brukseli.

dvo2qe1

Tematem "Testosteronu" były męskie próby zrozumienia kobiet. "Lejdis" będzie filmem poświęconym kobietom. Dlaczego nie otrzyma tytułu "Progesteron" lub "Estrogen"? Dlatego, że komedia będzie inspirowana autentycznym internetowym blogiem, o adresie www.lejdis.pl, i w tytule wykorzystano fragment tego adresu - wyjaśnił Konecki.

Na blog "lejdis" natrafił przypadkowo Saramonowicz, miłośnik "surfowania" po internecie. Blog ten pisało wspólnie kilka kobiet, które później, na prośbę Saramonowicza, pomogły w tworzeniu scenariusza komedii "Lejdis". "W internetowych dialogach znalazłem coś, co mnie rozbawiło, a zarazem odkryło przede mną prawdziwie kobiecy sposób widzenia świata" - wyjaśnił Saramonowicz.

Głównymi bohaterkami będą cztery zaprzyjaźnione kobiety - dwie mężatki, rozwódka i singielka - które żyją w dużym mieście, są wyzwolone i... ...nowoczesne, ale mają spore kłopoty ze zrozumieniem mężczyzn i ułożeniem sobie z nimi życia. Film opowie o dwunastu miesiącach z ich życia.

Olszówka zagra Łucję, samotną matkę, nauczycielkę biologii, która zazwyczaj wiąże się z "niewłaściwymi facetami". Dereszowska wcieli się w Korbę, seksowną korektorkę z kobiecego pisma. Różdżka wystąpi jako Monia - rozpieszczona, lecz nie do końca szczęśliwa żona milionera. Kuna zagra Gośkę, prawniczkę zatrudnioną w Ministerstwie Rolnictwa, żonę polskiego europosła.

dvo2qe1

W roli polskiego europosła publiczność zobaczy Adamczyka. Eurodeputowanego - ale z Węgier - zagra również Kot. Stenka wystąpi w roli "toksycznej" matki, a Więckiewicz w roli kuratora oświaty o nazwisku Dywanik, niepoprawnego playboya. Karolak będzie w filmie ortopedą.

Za kostiumy aktorów będzie odpowiadać Dorota Roqueplo, która pracowała na planach "Mojego Nikifora" Krzysztofa Krauzego i "Placu Zbawiciela" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego.

Film wyjdzie w liczbie 150 kopii a jego premiera odbędzie się równoczęśnie i w polsce i w Wielkiej Brytanii.

dvo2qe1

Podziel się opinią

Share
dvo2qe1
dvo2qe1