Trwa ładowanie...
d3vrkzy

''Rytuał'' z Hopkinsem już na DVD i Blu-ray

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Rytuał'' z Hopkinsem już na DVD i Blu-ray
(Galapagos Films)
d3vrkzy

Najnowszy film *Mikaela Håfströma, autora głośnego dramatu „Zło” to trzymająca w napięciu opowieść o mrocznych stronach wiary. Obraz, w którym główną rolę zagrał zdobywca Oscara Anthony Hopkins debiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już 14 października.*

W obrzędach egzorcyzmów jest coś, co interesuje wszystkich. I choć zainteresowanie to wywodzi się głównie z religii, nie bez znaczenia pozostaje również wpływ kultury masowej. Nakręcony w latach siedemdziesiątych "Egzorcysta" to wciąż najbardziej znany film o tym zjawisku. To temat, który intryguje ludzi na całym świecie. Nawet pomimo tego - a może właśnie dlatego - że nie da się go ani w pełni zrozumieć, ani wyjaśnić. Im dłużej się nad tym zastanawiamy, tym większego nabieramy przekonania, że nie ma łatwych odpowiedzi – mówi reżyser Mikael Håfström.

Historia opowiedziana w „Rytuale” inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami opisanymi przez włoskiego dziennikarza Matta Baglio, który początkowo chciał napisać artykuł o organizowanych przez Watykan szkoleniach egzorcystów, ale temat wciągnął go tak dalece, że ostatecznie napisał na ten temat książkę.

d3vrkzy

Niewielu jest ludzi wtajemniczonych w obrzędy egzorcyzmów. Chciałem nie tylko sam je zrozumieć, ale też uchylić rąbka tajemnicy i pokazać je innym. Spotkałem amerykańskiego księdza, ojca Gary’ego Thomasa, który przybył do seminarium Regina Apostolorum w Rzymie, aby pobierać nauki i zostać egzorcystą. Jego doświadczenia zostały wykorzystane przy tworzeniu jednego z bohaterów filmu - Michaela Kovaka – wyjaśnia Matt Baglio.

Sam ojciec Gary, obecnie pastor w północnej Kalifornii i czynny zawodowo egzorcysta, pracował przy realizacji „Rytuału” jako konsultant. − Obrzędy egzorcyzmów stosuje się od roku 1614. Wciąż jednak wielu biskupów i księży nie wie dokładnie, o co w nich chodzi, oprócz tego, że związane są z szatanem. W trakcie szkolenia w Rzymie mogłem pracować u boku doświadczonych egzorcystów, zadawać im pytania, prosić o wyjaśnienie. Naprawdę dotarło do mnie, że egzorcyzmy uzdrawiają, że dają księżom takim jak ja możliwość niesienia pomocy ludziom, którzy rzeczywiście cierpią – mówi ojciec Gary Thomas.

Reżyser Mikael Håfström podczas pracy na planie starał się by historia opowiedziana w „Rytuale” na ekranie prezentowała się jak najbardziej naturalnie i realistycznie. Wspólnie z operatorem Benjaminem Davisem dążył do tego by widzowie wierzyli, iż historia ojców Michaela i Lucasa dzieje w całkowicie realnym otoczeniu. − Obaj jesteśmy fanami stylu filmowania z lat siedemdziesiątych, a Mikael chciał, żeby film miał autentyczny, naturalistyczny klimat. Chcieliśmy sprawić, aby wszystko wyglądało prawdziwie – wyjaśnia Benjamin Davis.

Zdjęcia do „Rytuału” były realizowane w Rzymie i w Budapeszcie. We Włoszech ekipa pracowała 10 dni realizując zdjęcia m.in. Placu Republiki, Placu Piusa XI, Schodach Hiszpańskich, Moście św. Anioła z widokiem na Tyber oraz przy Via della Conciliazione, która łączy się z Placem św. Piotra, na którym Michael Kovak znalazł się po przybyciu do Watykanu.

d3vrkzy

Wszystkie ważniejsze sceny na zewnątrz kręciliśmy w Rzymie, to niezwykle filmowe miasto. Niełatwo jest znaleźć inne miejsca z takimi widokami i taką atmosferą. Później udaliśmy się do Budapesztu, aby filmować grę aktorską i znaleźliśmy tam prawdziwy „mały Rzym”. Niektóre z tamtejszych kościołów i brukowanych uliczek idealnie nadawały się do zdjęć – wspomina reżyser Mikael Håfström.

Na ekrany amerykańskich kin „Rytuał” wszedł 28 stycznia 2011 roku w pierwszy weekend zarabiając ponad 14 milionów dolarów (produkcja filmu pochłonęła 37 milionów dolarów). Do polskich kin obraz trafił 1 kwietnia tego samego roku i obejrzało go 179.000 widzów . Wpływy ze sprzedaży biletów na film na całym świecie wyniosły ponad 96 milionów dolarów.

„Rytuał” na Blu-ray i DVD zadebiutuje już 14 października. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne.

Tylko na Blu Ray:
• Mrożące krew w żyłach ALTERNATYWNE ZAKOŃCZENIE
• RYTUAŁ: ŻOŁNIERZ BOGA - Poznaj Ojca Gary’ego Thomasa, wyznaczonego przez Watykan egzorcystę, którego historia była inspiracją dla filmu. Wejdź za kulisy prawdziwej Akademii Egzorcyzmów i stań się świadkiem przeprowadzania prawdziwych egzorcyzmów.
• SCENY DODATKOWE

Wydanie DVD:
• Sceny dodatkowe

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d3vrkzy

Podziel się opinią

Share

d3vrkzy

d3vrkzy