Trwa ładowanie...
sąsiady
28-08-2014 13:45

"Sąsiady": Tylko u nas premierowe kadry z najnowszego filmu Grzegorza Królikiewicza

"Sąsiady": Tylko u nas premierowe kadry z najnowszego filmu Grzegorza KrólikiewiczaŹródło: Jacek Łukasiewicz
d12xlog

W Konkursie Głównym na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni o Złote Lwy będzie walczył najnowszy obraz *Grzegorza Królikiewicza. "Sąsiady" to pierwszy od 21 lat film fabularny wybitnego reżysera specjalizującego się w produkcjach dokumentalnych. Tylko u nas możecie zobaczyć premierowe kadry z nadchodzącego filmu.*

„Sąsiady” to opowieść o mieszkańcach ubogiej łódzkiej kamienicy, „famuły”, stojącej naprzeciwko tłocznego centrum handlowego, nowoczesnego muzeum i eleganckiego hotelu. Portret ludzi wykluczonych z kultury, z głównych nurtów życia społecznego, żyjących na marginesie rzeczywistości – ich cierpienia, nadziei i poświęcenia.

Pewnego dnia ksiądz o pokaźnej muskulaturze (Mariusz Pudzianowski) odwiedza mieszkańców po kolędzie. Wśród lokatorów jest obdarzona niezwykłą urodą kobieta (Anna Mucha), zmuszona przez los do uprawiania „najstarszego zawodu świata”. W czasie rozmowy duchowny dowiaduje się, że kobieta jest w ciąży. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze.

d12xlog

W rolach głównych zobaczymy m.in. * powracającą po kilkuletniej rozłące z dużym ekranem* Annę Muchę, kompozytora i wokalistę Marka Dyjaka, byłego strongmana Mariusza Pudzianowskiego oraz Ewę Błaszczyk, Katarzynę Herman, Jacka Poniedziałka i Piotra Głowackiego.

ZOBACZ KADRY Z FILMU:

fot. Jacek Łukasiewicz

fot. Jacek Łukasiewicz

fot. Jacek Łukasiewicz

fot. Jacek Łukasiewicz

fot. Jacek Łukasiewicz

fot. Jacek Łukasiewicz

fot. Jacek Łukasiewicz

d12xlog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12xlog