Trwa ładowanie...

Scarlett Johansson znów ostro skrytykowana. Odbiera pracę aktorom transseksualnym?

Po wczorajszej informacji o przyjęciu roli w filmie "Rub & Tug" Scarlett Johansson spotkała się z falą negatywnych reakcji. Aktorce zarzuca się, że przyjmując rolę, odebrała ją transpłciowym aktorom.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Scarlett Johansson znów ostro skrytykowana. Odbiera pracę aktorom transseksualnym?Źródło: East News
d4ggmlr
d4ggmlr

Scarlett Johansson ma wcielić się w rolę Jean Marie Gill, która – choć nigdy nie zmieniła płci – nosiła męskie ubrania i przyjęła męskie imię. Jako Dante "Tex" Gill prowadziła sieć salonów masażu w Pittsburgu w latach 70. i 80. Choć nie jest jasne, jaka była jej identyfikacja płciowa, w jej nekrologu w lokalnej gazecie napisano, że "chciała być nazywana panem Gillem". Kobieta prawdopodobnie przeszła początkowy etap procesu zmiany płci i dlatego wyglądała bardziej męsko.

Gdy wieści o tym, że Johansson wcieli się w tę postać, obiegły świat, pojawiły się krytyczne komentarze. Zdaniem niektórych rolę tę powinna zagrać osoba transseksualna.

d4ggmlr

Poproszona o komentarz Johansson odniosła się do zarzutów, mówiąc, że równie dobrze można je kierować do Jeffreya Tambora, Jareda Leto czy Felicity Huffman. Ci aktorzy również przyjęli role transgenderowych bohaterów. Tambor otrzymał dwie nagrody Emmy za rolę w serialu "Transparent", Leto zdobył Oscara za "Witaj w klubie", a Huffman nominację do Oscara za rolę w filmie "Transamerica".

April Reign, aktywistka, która stworzyła kampanię #OscarsSoWhite – mającą na celu zwrócenie uwagi na brak zróżnicowania rasowego w głównych nominacjach do Oscarów – zamieściła na Twitterze post:

Johansson już raz została skrytykowana za decyzję obsadową. Zarzucono jej wspieranie zjawiska "whitewashingu" (czyli tzw. wybielania), gdy przyjęła główną rolę w aktorskiej wersji anime "Ghost in the Shell". W oryginale bohaterka jest Japonką. Film nie został dobrze przyjęty przez publiczność. Jego reżyserem był Rupert Sanders, który stanie też za kamerą "Rub & Tug".

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4ggmlr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ggmlr