Trwa ładowanie...
francis lawrence
14-01-2014 15:33

Scenarzysta ''Kroniki'' o życiu Houdiniego

Scenarzysta ''Kroniki'' o życiu HoudiniegoŹródło: Imperial CinePix
d2kumxj

*Max Landis napisze nowy scenariusz do filmu o życiu Harry'ego Houdiniego.*

Pierwsza wersja scenariusza powstała trzy lata temu i wyszła spod pióra Scotta Franka. Szefowie studia Sony uznali jednak, że tekst powinno napisać się od nowa i że zrobi to Max Landis ("Kronika"). Do niedawna media informowały, że za kamerą stanie Francis Lawrence, jednak dziś jego nazwisko nie pojawia się w doniesieniach dotyczących projektu.

W scenariuszu Landisa ma znaleźć się miejsce dla H.P. Lovecrafta, który pomagał Houdiniemu w pisaniu książek. Jednym z najpopularniejszych dzieł obu panów jest opowiadanie "Under the Pyramids" wydane w 1924 roku.

d2kumxj

Przypomnijmy, że swój własny film o Houdinim przygotowuje równolegle studio Summit Entertainment. Za kamerą "The Secret Life of Houdini" stanie Dean Parisot. Odcinkową historię życia iluzjonisty, pisarza i aktora przygotowuje także stacja History Channel. W miniserialu główną rolę zagra Adam Brody.

Harry Houdini urodził się 24 marca w 1874 roku w Budapeszcie jako Erik Weisz. Dorastał w USA i tam rozpoczął karierę jako iluzjonista. Na początku koncentrował się na tradycyjnych sztuczkach magicznych, aby za namową sławnego impresario Martina Becka zająć się widowiskowymi ucieczkami. To właśnie one zapewniły mu tytuł "króla kajdanek", z których potrafił się wyswobodzić bez problemu. Houdini był również gwiazdą niemych filmów ("The Master Mystery", "The Grim Game", "The Man From Beyond"). Zmarł 31 października 1926 roku.

d2kumxj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kumxj