Trwa ładowanie...
d3tz0dl

Senator Kennedy spowodował wypadek z premedytacją? "Śmiertelna ofiara była z nim w ciąży"

Kilka dni po premierze filmu o głośnej sprawie Teda Kennedy'ego jedna z osób zaangażowanych w śledztwo przerwała zmowę milczenia. Po prawie 50 latach ujawniono nowe fakty, rzucające cień na brata prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mary Jo Kopechne pracowała przy kampanii Teda Kennedy'ego
Mary Jo Kopechne pracowała przy kampanii Teda Kennedy'ego (Domena publiczna)
d3tz0dl

Scenariusz filmu "Chappaquiddick", który od kilku dni jest wyświetlany w amerykańskich kinach, przez lata znajdował się na tzw. czarnej liście najciekawszych hollywoodzkich projektów, które nie mogą znaleźć swojego producenta.

Obraz opowiada o głośnej sprawie senatora Teda Kennedy'ego z lipca 1969 r. Młodszy brat prezydenta JFK prowadził wówczas auto, które wjechało do rowu przeciwpowodziowego w pobliżu wyspy Chappaquiddick. Polityk wydostał się z pojazdu, zostawiając w środku 28-letnią Mary Jo Kopechne. Kennedy nie udzielił jej pomocy, oddalił się z miejsca zdarzenia i powiadowił władze o wypadku dopiero następnego ranka. Kobieta zmarła na miejscu, zaś senator stanął przed sądem, który wymierzył mu karę 2 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Po 49 latach anonimowe źródło serwisu RadarOnline, które pracowało nad sprawą śmierci Kopechne, ujawniło, że w chwili wypadku 28-latka była w ciąży z senatorem. Śmierć kobiety nie miała być przypadkowa, gdyż według narracji pani detektyw, Kennedy żonaty z Joan Bennett nie chciał dopuścić do narodzin bękarta. A tym samym stać się bohaterem skandalu obyczajowego z udziałem młodej współpracownicy.

d3tz0dl

Na zdjęciu: po wypadku w 1969 r. na moście postawiono barierki

Domena publiczna

- Przez długi czas byłam bardzo zdenerwowana i bałam się o tym mówić. Kiedy Ted Kennedy zmarł (w 2009 r.), odetchnęłam z ulgą – mówiła kobieta, pracująca jako prywatny detektyw.

Ciąża Kopechne to nie jedyna rewelacja ujawnione po prawie pół wieku. Okazuje się, że w samochodzie znajdował się także David Powers. Oficjalnie – specjalny asystent prezydenta Kennedy'ego. Nieoficjalnie – człowiek odpowiedzialny za tuszowanie skandali z udziałem członków rodziny JFK i organizator spotkań prezydenta z domniemaną kochanką, Judith Campbell Exner.

d3tz0dl

Powers miał się znajdować w samochodzie z senatorem i Mary Jo Kopechne, a po wypadku pomagać zamieść całą sprawę pod dywan.

Materiały prasowe

Teorię spiskową mają potwierdzać takie fakty jak brak oficjalnej autopsji Kopechne oraz błyskawiczny pogrzeb – kobietę pochowano dzień po wypadku. Co więcej, Ted Kennedy utrzymywał, że pasażerka zmarła w wyniku utonięcia. Z taką tezą nie zgadzał się zeznający pod przysięgą płetwonurek, który wydobył ciało kobiety. Jego zdaniem Kopechne udusiła się, kiedy w kabinie zanurzonego auta zabrakło powietrza. Przeczył również zeznaniom Kennedy'ego, który mówił, że samochód od razu wypełnił się wodą i dlatego nie był w stanie pomóc kobiecie.

"Chappaquiddick" opowiadający o wydarzeniach z 1969 r. został wyreżyserowany przez Joan Curran, choć wcześniej projektem zainteresowała się reżyserka "50 twarzy Greya". W rolę Teda Kennedy'ego wcielił się Jason Clarke, zaś Mary Jo Kopechne sportretowała Kate Mara. Film nie ma jeszcze ustalonej daty premiery w polskich kinach.

d3tz0dl

Podziel się opinią

Share

d3tz0dl

d3tz0dl