Trwa ładowanie...

Senator Kennedy spowodował wypadek z premedytacją? "Śmiertelna ofiara była z nim w ciąży"

Kilka dni po premierze filmu o głośnej sprawie Teda Kennedy'ego jedna z osób zaangażowanych w śledztwo przerwała zmowę milczenia. Po prawie 50 latach ujawniono nowe fakty, rzucające cień na brata prezydenta.

Senator Kennedy spowodował wypadek z premedytacją? "Śmiertelna ofiara była z nim w ciąży"Źródło: Domena publiczna
d17l4ar
d17l4ar

Scenariusz filmu "Chappaquiddick", który od kilku dni jest wyświetlany w amerykańskich kinach, przez lata znajdował się na tzw. czarnej liście najciekawszych hollywoodzkich projektów, które nie mogą znaleźć swojego producenta.

Obraz opowiada o głośnej sprawie senatora Teda Kennedy'ego z lipca 1969 r. Młodszy brat prezydenta JFK prowadził wówczas auto, które wjechało do rowu przeciwpowodziowego w pobliżu wyspy Chappaquiddick. Polityk wydostał się z pojazdu, zostawiając w środku 28-letnią Mary Jo Kopechne. Kennedy nie udzielił jej pomocy, oddalił się z miejsca zdarzenia i powiadowił władze o wypadku dopiero następnego ranka. Kobieta zmarła na miejscu, zaś senator stanął przed sądem, który wymierzył mu karę 2 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Po 49 latach anonimowe źródło serwisu RadarOnline, które pracowało nad sprawą śmierci Kopechne, ujawniło, że w chwili wypadku 28-latka była w ciąży z senatorem. Śmierć kobiety nie miała być przypadkowa, gdyż według narracji pani detektyw, Kennedy żonaty z Joan Bennett nie chciał dopuścić do narodzin bękarta. A tym samym stać się bohaterem skandalu obyczajowego z udziałem młodej współpracownicy.

Na zdjęciu: po wypadku w 1969 r. na moście postawiono barierki

Domena publiczna
Źródło: Domena publiczna

- Przez długi czas byłam bardzo zdenerwowana i bałam się o tym mówić. Kiedy Ted Kennedy zmarł (w 2009 r.), odetchnęłam z ulgą – mówiła kobieta, pracująca jako prywatny detektyw.

d17l4ar

Ciąża Kopechne to nie jedyna rewelacja ujawnione po prawie pół wieku. Okazuje się, że w samochodzie znajdował się także David Powers. Oficjalnie – specjalny asystent prezydenta Kennedy'ego. Nieoficjalnie – człowiek odpowiedzialny za tuszowanie skandali z udziałem członków rodziny JFK i organizator spotkań prezydenta z domniemaną kochanką, Judith Campbell Exner.

Powers miał się znajdować w samochodzie z senatorem i Mary Jo Kopechne, a po wypadku pomagać zamieść całą sprawę pod dywan.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Teorię spiskową mają potwierdzać takie fakty jak brak oficjalnej autopsji Kopechne oraz błyskawiczny pogrzeb – kobietę pochowano dzień po wypadku. Co więcej, Ted Kennedy utrzymywał, że pasażerka zmarła w wyniku utonięcia. Z taką tezą nie zgadzał się zeznający pod przysięgą płetwonurek, który wydobył ciało kobiety. Jego zdaniem Kopechne udusiła się, kiedy w kabinie zanurzonego auta zabrakło powietrza. Przeczył również zeznaniom Kennedy'ego, który mówił, że samochód od razu wypełnił się wodą i dlatego nie był w stanie pomóc kobiecie.

d17l4ar

"Chappaquiddick" opowiadający o wydarzeniach z 1969 r. został wyreżyserowany przez Joan Curran, choć wcześniej projektem zainteresowała się reżyserka "50 twarzy Greya". W rolę Teda Kennedy'ego wcielił się Jason Clarke, zaś Mary Jo Kopechne sportretowała Kate Mara. Film nie ma jeszcze ustalonej daty premiery w polskich kinach.

d17l4ar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17l4ar