Trwa ładowanie...
d5z35a7

Sequele rządzą w amerykańskich kinach. Denzel Washington bezlitosny dla ABBY

Obraz "Bez litości 2" z Denzelem Washingtonem wygrał weekendowy pojedynek o publiczność w USA z musicalem "Mamma Mia! Here We Go Again".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bez litości 2" w polskich kinach od 24 sierpnia
"Bez litości 2" w polskich kinach od 24 sierpnia (Materiały prasowe)
d5z35a7

Kręcenie kontynuacji kasowych przebojów to dla kina akcji żadna nowość. Obraz "Bez litości 2" ("The Equalizer 2") jest jednak wyjątkowy, ponieważ grający w nim główną rolę Denzel Washington nigdy wcześniej nie zagrał w sequelu.

Premierowy weekend "Bez litości 2" pokazuje, że kontynuacja z jego udziałem to strzał w dziesiątkę – film zarobił w amerykańskich kinach 35,8 mln dol., zdobywając pierwsze miejsce na liście box office.

"Bez litości 2" to historia byłego agenta operacji specjalnych Roberta McCalla, który w bardzo charakterystyczny i widowiskowy sposób walczy o sprawiedliwość. Denzelowi partnerują Pedro Pascal, Ashton Sanders, Bill Pullman oraz Melissa Leo. Richard Wenk napisał scenariusz. Reżyserią filmu zajął się Antoine Fuqua, z którym Washington zna się z takich filmów jak "Siedmiu wspaniałych" czy "Dzień próby".

d5z35a7

Nieznacznie gorzej (34,4 mln dol.) w weekendowym zestawieniu wypadł musical z piosenkami ABBY "Mamma Mia! Here We Go Again". Oryginał sprzed 10 lat opowiadał o młodej Sophie (Amanda Seyfried), która przygotowując się do ślubu ze Sky'em (Dominic Cooper), chce dowiedzieć się, kim jest jej ojciec. Na podstawie pamiętnika matki Donny (Meryl Streep) wyłania trzech kandydatów (Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgard). W nowym filmie cofamy się do młodzieńczych czasów Donny, kiedy poznała swego przyszłego męża…

Ostatnia nowość tego weekendu to horror "Unfriended: Dark Web". Bohaterami są młodzi ludzie, którzy znajdują laptopa. Po przejrzeniu komputera zauważają, że są obserwowani przez jego właściciela, który zrobi wszystko, by go odzyskać. W filmie grają Betty Gabriel, Colin Woodell, Andrew Lees, Rebecca Rittenhouse oraz Connor Del Rio. Za reżyserię odpowiada Steven Sucso, który napisał też scenariusz. Produkcja przyniosła w weekend 3,5 miliona dol. zysku.

Obejrzyj: najlepsze horrory ostatnich lat

Warto zauważyć, że pierwsze sześć filmów, które znalazły się w zestawieniu to sequele.

Oto top 10:
1. "Bez litości 2" - 35,8 mln dol.
2. "Mamma Mia! Here We Go Again" - 34,4 mln dol.
3. "Hotel Transylwania 3" - 23,2 mln dol.
4. "Ant-Man i Osa" - 16,1 mln dol.
5. "Iniemamocni 2" - 11,5 mln dol.
6. "Jurassic World: Upadłe królestwo" - 11 mln dol.
7. "Drapacz chmur" - 11 mln dol.
8. "Pierwsza noc oczyszczenia" - 5 mln dol.
9. "Unfriended: Dark Web" - 3,5 mln dol.
10. "Sorry to Bother You" - 2,8 mln dol.

d5z35a7

Podziel się opinią

Share

d5z35a7

d5z35a7