Trwa ładowanie...
dv2zigx

Śmierć na planie hitu Marvela. Producenci słono za to zapłacą

Trzy lata trwało dochodzenie organizacji zajmującej się przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w sprawie tragicznego wypadku na planie "Deadpool 2".
Share
Śmierć na planie hitu Marvela. Producenci słono za to zapłacą
Źródło: Materiały prasowe, Instagram.com
dv2zigx

Chodzi o wypadek, do jakiego doszło w sierpniu 2017 r. Na planie filmu "Deadpool 2", który był kręcony w Vancouver, śmierć poniosła kaskaderka Joi Harris.

40-latka dublowała aktorkę Zazie Beetz wcielającą się w postać Domino. Kobieta została wyrzucona z pędzącego motocykla i z impetem wleciała w szybę znajdującego się obok budynku.

Harris była pierwszą Afroamerykanką, która uzyskała licencję motocyklisty szosowego, ścigając się zawodowo od 2014 r. Na planie "Deadpool 2" zaliczyła swój kaskaderski debiut.

dv2zigx

ZOBACZ TEŻ: "Deadpool" - twórcy o filmie

Kanadyjska organizacja WorkSafeBC znalazła aż 5 uchybień, jakich dopuszczono się, kręcąc film. W konsekwencji na producentów nałożyła karę w wysokości niemal 300 tys. dol.

W oświadczeniu WorkSafeB napisało, że kara ma motywować pracodawców i pracowników do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy.

"Deadpool 2" wszedł do amerykańskich kin w maju 2018 r., w pierwszy weekend zarabiając 125 mln dol.

Przypomnijmy, że w kwietniu kaskaderka Milli Jovovich wygrała proces z firmą odpowiedzialną za sceny kaskaderskie na planie filmu "Resident Evil: Ostatni rozdział".

W wyniku niedopatrzeń na planie miał miejsce wypadek. Kobieta straciła lewe przedramię i doznała rozległych obrażeń.

dv2zigx

Podziel się opinią

Share
dv2zigx
dv2zigx