Trwa ładowanie...
d1vybgf
Aktualności

Supernowoczesny kompleks filmowy otwarty w Budapeszcie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Supernowoczesny kompleks filmowy otwarty w Budapeszcie
(Jupiterimages)
d1vybgf

Supernowoczesny kompleks studiów filmowych otwarto w czwartek w Budapeszcie. Inwestycja ma blisko 40 tys. m kw., kosztowała 17 mld forintów (607 mln euro) i jest własnością niezależnej amerykańskiej wytwórni Raleigh oraz węgierskiej grupy Origo Film Group.

Na konferencji prasowej właściciele Raleigh Studios Budapest podkreślili, że jest to "jeden z największych kompleksów filmowych w Europie". Prezes Raleigh Studios, Michael Moore powiedział, że nowe studio zatrudni na stałe sto osób, ale przy produkcjach filmowych liczba ta wyniesie kilka tysięcy. Studio ma się zajmować produkcją filmów fabularnych, spotów reklamowych oraz produkcji telewizyjnych.

Konstrukcja stanęła na działce o powierzchni 18 hektarów. Właściciele zaciągnęli pożyczkę na budowę kompleksu z węgierskiego banku.

d1vybgf

Jak wyjaśnił Moore, wybór Budapesztu nie był przypadkowy: stolica Węgier oferuje korzystne warunki podatkowe dla produkcji filmów i wykwalifikowaną siłę roboczą, a miasto i okolice wyróżniają się spektakularnymi krajobrazami.

Zobacz także:

**[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d1vybgf

Podziel się opinią

Share

d1vybgf

d1vybgf