Trwa ładowanie...
d1b8j7z

Światowa premiera filmu "Story” w Berlinie!

Animacja "Story” w reżyserii Joli Bańkowskiej swoją światową premierę będzie miała podczas tegorocznej edycji Berlinale! Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Światowa premiera filmu "Story” w Berlinie!
(Materiały prasowe)
d1b8j7z

Wyprodukowany w ramach programu Młoda Animacja film zakwalifikował się do sekcji Generation 14plus. W tegorocznym programie znalazło się 16 filmów, z czego "Story” jest jedynym polskim tytułem.
- Berlinale jest mi bardzo bliskie, jeździłam tam kilkakrotnie na pokazy filmowe lub spotkania z reżyserami, wiec ogromnie cieszę się że właśnie tam "Story" zacznie swój obieg festiwalowy. – mówi reżyserka Jola Bańkowska. W tegorocznej selekcji znalazło się kilku twórców animacji, których prace od dawna obserwuję w Internecie, więc jest to okazja do poznania ich osobiście i obejrzenia ich najnowszych filmów. – dodaje animatorka.

"Story” to ironiczny ciąg kilkunastu scenek, opowiadających o przenikaniu się codzienności ze światem cyfrowym. Oglądany przez "story”, popularną dziś funkcję na większości mediów społecznościowych, przedstawia ludzi samotnych, zagubionych, a czasem już obojętnych na otaczającą ich rzeczywistość.

Jola Bańkowska jest 27-letnią absolwentką Wydziału Grafiki na warszawskiej ASP, ilustratorka, reżyserka filmów animowanych. Dwukrotna laureatka Adobe Design Achievement Awards oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016).

d1b8j7z

Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Letko. Promocję międzynarodową „Story” wspiera Krakowska Fundacja Filmowa, z kolei agentem sprzedaży jest New Europe Film Sales.

69. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie odbywa się w dniach 7-17 lutego.

d1b8j7z

Podziel się opinią

Share

d1b8j7z

d1b8j7z