Trwa ładowanie...
d453ehu

Światowa premiera filmu "Story” w Berlinie!

Animacja "Story” w reżyserii Joli Bańkowskiej swoją światową premierę będzie miała podczas tegorocznej edycji Berlinale! Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
Share
Światowa premiera filmu "Story” w Berlinie!
Źródło: Materiały prasowe
d453ehu

Wyprodukowany w ramach programu Młoda Animacja film zakwalifikował się do sekcji Generation 14plus. W tegorocznym programie znalazło się 16 filmów, z czego "Story” jest jedynym polskim tytułem.
- Berlinale jest mi bardzo bliskie, jeździłam tam kilkakrotnie na pokazy filmowe lub spotkania z reżyserami, wiec ogromnie cieszę się że właśnie tam "Story" zacznie swój obieg festiwalowy. – mówi reżyserka Jola Bańkowska. W tegorocznej selekcji znalazło się kilku twórców animacji, których prace od dawna obserwuję w Internecie, więc jest to okazja do poznania ich osobiście i obejrzenia ich najnowszych filmów. – dodaje animatorka.

"Story” to ironiczny ciąg kilkunastu scenek, opowiadających o przenikaniu się codzienności ze światem cyfrowym. Oglądany przez "story”, popularną dziś funkcję na większości mediów społecznościowych, przedstawia ludzi samotnych, zagubionych, a czasem już obojętnych na otaczającą ich rzeczywistość.

Jola Bańkowska jest 27-letnią absolwentką Wydziału Grafiki na warszawskiej ASP, ilustratorka, reżyserka filmów animowanych. Dwukrotna laureatka Adobe Design Achievement Awards oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016).

Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Letko. Promocję międzynarodową „Story” wspiera Krakowska Fundacja Filmowa, z kolei agentem sprzedaży jest New Europe Film Sales.

69. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie odbywa się w dniach 7-17 lutego.

d453ehu

Podziel się opinią

Share
d453ehu
d453ehu