Trwa ładowanie...
d348iae

Święta czwórca

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
3
1
Share
d348iae

„Święta czwórca” (tytuł czeski: Svatá čtveřice) to czeski film komediowy z 2012 roku. Obraz wyreżyserował Jan Hřebejk, zaś scenariusz napisał Michal Viewegh. Za produkcję odpowiada Rudolf Biermann. Polskim dystrybutorem filmu jest Hagi Film.

Dwaj elektrycy Ondra i Vitek, otrzymują pracę na jednej z karaibskich wysp, gdzie huragan zniszczył linie wysokiego napięcia. Są przyjaciółmi i sąsiadami. Zarówno oni, jak i ich rodziny żyją w całkowitej harmonii. Ich żony lubią się, a nastoletni synowie Ondry chodzą z córkami Vitka. Krótko mówiąc, żyją w nieustającej idylli, na której cieniem kładzie się jedna, jedyna rzecz - nudne życie seksualne.

Tak więc, gdy przeznaczenie rzuca im rękawicę w postaci propozycji pracy za granicą, mężczyźni podejmują wyzwanie i zabierają na Karaiby swoje żony. I to właśnie w owym egzotycznym raju wymyślają plan, który na zawsze odmieni ich życie seksualne.

W komedii „Święta czwórca” w rolach głównych wystąpili: Jiří Langmajer jako Elektryk Vítek, Hynek Čermák - Elektryk Ondra, Luděk Munzar - Ojciec Ondry, Marika Sarah Procházková – Marie, Viktorie Čermáková – Dita, Jana Gýrová - Matka Ondry, Valerie Sámalová – Anička, Jenovéfa Boková – Johanka.

Święta czwórca
Tytuł oryginalny

Svatá čtveřice

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Czechy

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

05.04.2013

Czas trwania

78 min.

Scenarzysta
Obsada
d348iae

Podziel się opinią

3
1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d348iae
d348iae
d348iae