Trwa ładowanie...

Szokujące wyznania księdza pedofila

O skandalach w katolickim kościele można usłyszeć z różnych źródeł. Jednak niewiele z nich daje szanse wypowiedzi tych, którzy krzywdzili swoje ofiary. Zazwyczaj nie chcą oni rozmawiać o tym, co się stało lub też są zmuszani do milczenia przez hierarchie kościelne.
Share
Kadr z filmu ''Deliver us from evil''
Kadr z filmu ''Deliver us from evil''Źródło: Materiały prasowe
d1we13l

Tym razem mamy jednak szansę przyjrzeć się z bliska zarówno rozmiarom tragedii, jak i mechanizmom działającym w czasie, kiedy dochodzi do szokujących nieprawości. Film "Deliver Us From Evil", którego dotąd nie odważyła się wyemitować żadna telewizja w Polsce można teraz bezpłatnie zobaczyć na iplex.pl zawiera bowiem wyznania duchownego, który przez wiele lat skrywał w sobie mroczną tajemnicę.

Film opowiada historię katolickiego księdza Olivera O’Grady, który od 1970 roku do początku lat 90. wykorzystywał seksualnie dzieci.

Nieustannie przenoszony na nowe parafie Północnej Karoliny, wielebny Oliver O’Grady, szybko zdobywa zaufanie i szacunek wiernych. Nie mają oni jednak pojęcia o tym, że duchowny jest niebezpiecznym pedofilem, którego tajemnicę, świadomi jego upodobań hierarchowie kościelni, skrywali przez 30 lat, pozwalając mu na wykorzystywanie niezliczonej ilości dzieci. Reżyser, zestawiając wyczerpujący, głęboko niepokojący wywiad z wielebnym O’Gradym, z tragicznymi historiami jego ofiar, odważnie demaskuje głęboką deprawację katolickiego kościoła.

d1we13l

Film wygrał nagrodę Best Documentary Award w 2006 w Los Angeles i był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film dokumentalny. Tytuł nawiązuje do modlitwy "Ojcze nasz".

Co jeszcze można zobaczyć zupełnie za darmo w ofercie iplex.pl? Oto tylko niektóre z propozycji: Śmierć pięknej bokserki

Dzieło Clinta Eastwooda "Za wszelką cenę", które można zobaczyć za darmo na iplex.pl to współczesna historia Maggie Fitzerald (Hilary Swank), która próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym. Stara się dostać pod opiekę uznanego trenera Frankie Dunna (Clint Eastwood), ten jednak stanowczo jej odmawia.

Zdeterminowana Maggie nie poddaje się i bez zgody trenera przychodzi na siłownię. Nieoficjalnie pomaga jej klubowy sprzątacz Scrap (Morgan Freeman), przyjaciel trenera i emerytowany bokser. Na skutek nacisków ze strony Scrapa, widząc zaangażowanie i poświęcenie Maggie, Frankie w końcu decyduje się jej pomóc.

d1we13l

Podczas treningów pomiędzy Maggie i Frankiem zawiązuje się nić przyjaźni. Wkrótce przyjdzie im stanąć do walki, w której trzeba będzie czegoś więcej niż serce i odwaga...

Wojna gatunków – przetrwają silniejsi

Temat wampirów od zawsze inspirował twórców poszukujących mrocznych tajemnic. Tym razem w filmie "Underworld", dostępnym za darmo na iplex.pl możemy zobaczyć jak ścierają się ze sobą dwa gatunki. Oto na ziemi w ciągu wieków, niezauważone przez ludzi, wyrosły dwie rywalizujące ze sobą rasy: arystokratyczne, dobrze wykształcone Wampiry oraz brutalni i siejący grozę Lykanie. Dla ludzkości ich istnienie stanowi jedynie cień legendy. Dla siebie nawzajem są oni jednak nieprzejednanymi i śmiertelnymi wrogami. Ich celem jest całkowita eliminacja przeciwnika. Piękna i przebiegła Selena (Kate Beckinsale), wywodząca się z rodu Wampirów, odkrywa tajemnicę, która może mieć śmiertelne konsekwencje zarówno dla Wampirów, jak i Lykanów.

Film, choć stanowi historię o zakazanej miłości, wypełniony jest szybką akcją i bezwzględnymi intrygami. Akcja natomiast odbywa się na tle odwiecznej waśni między dwoma plemionami w nieokreślonej czasowo gotyckiej metropolii.

d1we13l

Perwersyjne pytania młodego lekarza

Film "Kinsey", który można zobaczyć na iplex.pl to spojrzenie na życie Alfreda Kinseya, pioniera w dziedzinie badań nad seksualnymi zachowaniami ludzi, który w 1948 roku opublikował "Seksualne zachowania mężczyzn". Była to jedna z pierwszych, odnotowanych prac naukowych o tematyce seksualnej.

Kinsey z wykształcenia był biologiem. Przez dziesięć lat prowadził badania na grupie jedenastu tysięcy osób w USA. Podstawową tezą badacza był fakt, iż deklarowane zachowania seksualne znacznie różnią się od rzeczywistych. Seksualne praktyki Kinsey’a były przedmiotem najbardziej strzeżonego tabu a jego praca wywołała jedną z najbardziej zagorzałych publicznych dyskusji ubiegłego wieku.

d1we13l

Podziel się opinią

Share
d1we13l
d1we13l