Trwa ładowanie...
ycipk-3ex9v2
ycipk-3ex9v2

Taksiarze z Waszyngtonu - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Taksiarze z Waszyngtonu to klasyczna komedia sensacyjna. Do miasta przybywa Albert, który chciałby rozwinąć firmę taksówkarską, znajdującą się w obrębie biednej dzielnicy amerykańskiej. Wkrótce sprawy się komplikują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3ex9v2
Taksiarze z Waszyngtonu to szalona komedia, w której akcja przypomina film sensacyjny. WP Film
Podziel się

Taksiarze z Waszyngtonu - fabuła

Taksiarze z Waszyngtonu to jeden z pierwiosnków w twórczości reżyserskiej Joela Schumachera (potem zasłynął z filmów: Osiem milimetrów, Veronica Guerin, Upiór w operze,Bad company - czeski łącznik). Historia opowiada o zaniedbanej firmie taksówkarskiej, której grozi zamknięcie. Właściciel Harold (Max Gail, grał m.in. w: Proces w Berlinie) wzywa swoich taksówkarzy, aby pomogli mu uratować firmę przed zamknięciem; zastanawia się nad innowacyjnymi zmianami, które zelektryzują pracowników.

Taksiarze z Waszyngtonu - zawiązanie akcji

ycipk-3ex9v2

W firmie Harolda pracują sympatyczni, ale ekscentryczni kierowcy. W ramach ratowania spółki Harold zatrudnia specjalistę (Adam Baldwin, znany z: Full metal jacket, Chuck, Ostatni okręt), który bierze na celownik każdego pracownika po kolei. Albert próbuje zmotywować taksówkarzy Harolda, ponieważ marzy mu się idealna firma taksówkarska, nad którą dużo myślał i którą jest gotów stworzyć wraz z Haroldem.

Niespodziewanie odnowiciel spółki zostaje porwany. Zaistniała sytuacja przeradza się w wielkie wyzwanie i godzinę próby dla taksówkarzy Harolda. Czy staną na wysokości zadania, wykazując się lojalnością oraz wdzięcznością i wyruszą na poszukiwania swojego nauczyciela?

Taksiarze z Waszyngtonu - ciekawostki

W filme Taksiarze z Waszyngtonu zagrał rozpoznawalny aktor produkcji komediowych i sensacyjnych lat 80. i 90. - Lawrence Tureaud (Mr.T) , sympatyczny mięśniak B.A z serialu Drużyna A, który bał się latać samolotami.

Tytuł oryginalny

D.C. Cab

Gatunek

komedia, akcja

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1983

Data światowej premiery

16.12.1983

Czas trwania

100 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada
ycipk-3ex9v2

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-3ex9v2
ycipk-3ex9v2
ycipk-3ex9v2