Trwa ładowanie...
d29o013

Taksiarze z Waszyngtonu

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Taksiarze z Waszyngtonu to klasyczna komedia sensacyjna. Do miasta przybywa Albert, który chciałby rozwinąć firmę taksówkarską, znajdującą się w obrębie biednej dzielnicy amerykańskiej. Wkrótce sprawy się komplikują.
d29o013
WP Film
Źródło: WP Film

Taksiarze z Waszyngtonu - fabuła

Taksiarze z Waszyngtonu to jeden z pierwiosnków w twórczości reżyserskiej Joela Schumachera (potem zasłynął z filmów: Osiem milimetrów, Veronica Guerin, Upiór w operze,Bad company - czeski łącznik). Historia opowiada o zaniedbanej firmie taksówkarskiej, której grozi zamknięcie. Właściciel Harold (Max Gail, grał m.in. w: Proces w Berlinie) wzywa swoich taksówkarzy, aby pomogli mu uratować firmę przed zamknięciem; zastanawia się nad innowacyjnymi zmianami, które zelektryzują pracowników.

Taksiarze z Waszyngtonu - zawiązanie akcji

W firmie Harolda pracują sympatyczni, ale ekscentryczni kierowcy. W ramach ratowania spółki Harold zatrudnia specjalistę (Adam Baldwin, znany z: Full metal jacket, Chuck, Ostatni okręt), który bierze na celownik każdego pracownika po kolei. Albert próbuje zmotywować taksówkarzy Harolda, ponieważ marzy mu się idealna firma taksówkarska, nad którą dużo myślał i którą jest gotów stworzyć wraz z Haroldem.

Niespodziewanie odnowiciel spółki zostaje porwany. Zaistniała sytuacja przeradza się w wielkie wyzwanie i godzinę próby dla taksówkarzy Harolda. Czy staną na wysokości zadania, wykazując się lojalnością oraz wdzięcznością i wyruszą na poszukiwania swojego nauczyciela?

Taksiarze z Waszyngtonu - ciekawostki

W filme Taksiarze z Waszyngtonu zagrał rozpoznawalny aktor produkcji komediowych i sensacyjnych lat 80. i 90. - Lawrence Tureaud (Mr.T) , sympatyczny mięśniak B.A z serialu Drużyna A, który bał się latać samolotami.

Taksiarze z Waszyngtonu
Tytuł oryginalny

D.C. Cab

Gatunek

komedia, akcja

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1983

Data światowej premiery

16.12.1983

Czas trwania

100 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29o013
d29o013
d29o013