Trwa ładowanie...

"The Coldest Play": William Hurt i Robert Więckiewicz w obsadzie nowego filmu Piotra Woźniaka-Staraka

Po "Big Love", "Bogach" i "Sztuce kochania" przyszedł czas na "political fiction", historię radziecko-amerykańskiego meczu szachowego w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki w 1962 r. Producent Piotr Woźniak-Starak ogłosił, że w kolejnym filmie w jego portfolio wystąpią Robert Więckiewicz i hollywoodzki aktor William Hurt.

Share
"The Coldest Play": William Hurt i Robert Więckiewicz w obsadzie nowego filmu Piotra Woźniaka-StarakaŹródło: ONS.pl
d1vkvou

Do tej pory Piotr Woźniak-Starak funkcjonował w mediach jako mąż swojej żony Agnieszki Woźniak-Starak (z domu Szulim), dziennikarki TVN albo syn swoich rodziców-milionerów, ale coraz częściej jego nazwisko przebija się w kontekście filmów produkowanych przez jego firmę Watchout Productions. Jako producent Woźniak-Starak ma na koncie takie hity jak "Bogowie" i "Sztuka kochania".

Teraz dowiadujemy się, że w kolejnym jego filmie wystąpią William Hurt i Robert Więckiewicz. Tematem "The Coldest Play" jest radziecko-amerykański mecz szachowy w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki w czasie kryzysu kubańskiego w 1962 r.

Media podawały informację, że film powstanie za granicą, ale jak dowiedziała się Wirtualna Polska, zdjęcia odbędą się w Polsce. Za kamerą stanie Łukasz Kośmicki, dla którego będzie to debiut fabularny. Reżyser wcześniej kręcił reklamówki i seriale Druga szansa i Rodzinka.pl. Był też współautorem scenariusza "Domu złego" Wojciecha Smarzowskiego.

d1vkvou

"The Coldest Play" zapowiada się obiecująco, także ze względu na zaangażowanie uznanych za granicą artystów operatora Pawła Edelmena i scenografa Allana Starskiego.

Premiera filmu w 2018 roku.

Sprawdź, co #dziejesiewkulturze:

speaks during the 'Moby Dick' panel during the Encore portion of the 2011 Summer TCA Tour held at the Beverly Hilton Hotel on July 28, 2011 in Beverly Hills, California. Getty Images
speaks during the 'Moby Dick' panel during the Encore portion of the 2011 Summer TCA Tour held at the Beverly Hilton Hotel on July 28, 2011 in Beverly Hills, California. Źródło: Getty Images

William Hurt

Robert Więckiewicz fot. Leszek Holf-Zych Robert Więckiewicz fot. Leszek Holf-Zych materiał prasowy/Megafon.pl
Robert Więckiewicz fot. Leszek Holf-Zych Robert Więckiewicz fot. Leszek Holf-Zych Źródło: materiał prasowy/Megafon.pl

Robert Więckiewicz

d1vkvou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vkvou