Trwa ładowanie...

Tomasz Sekielski zapowiedział trzecią część: "Będziemy robić film o Janie Pawle II"

Już w najbliższą sobotę odbędzie się premiera kolejnego dokumentu Tomasza Sekielskiego "Zabawa w chowanego". Jak się okazuje, dziennikarz ma już w planach również trzecią część.

Tomasz Sekielski zapowiedział trzecią część: "Będziemy robić film o Janie Pawle II"Źródło: ONS.pl
d1g9oal
d1g9oal

W najbliższą sobotę, 16 maja, na platformie YouTube pojawi się kolejna produkcja Tomasza i Marka Sekielskich zatytułowana "Zabawa w chowanego". Wielu dziennikarzy miało jednak okazję obejrzeć film przedpremierowo. Z ich relacji wynika, że i tym razem obraz przewinień polskich duchownych wstrząśnie widzami. Historie są bowiem bardzo bulwersujące i kontrowersyjne. Można z nich wywnioskować, że polski Kościół nadal nie zmierzył się z problemem pedofilii.

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Sekielski o pedofilii. "Politycy zmarnowali rok. Przypomnimy im to"

Dzień przed premierą "Zabawy w chowanego" Tomasz Sekielski był gościem w programie Radia Zet, w którym promował nadchodzącą produkcję. Znany dziennikarz zdradził, że planuje robić trzecią część poświęconą Janowi Pawłowi II.

d1g9oal

- Będziemy robić film o Janie Pawle II. Będzie trzecia część, w której postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: co wiedział, czego nie wiedział, co robił, czego nie robił Jan Paweł II jeśli chodzi o walkę z przestępstwami seksualnymi, których dopuszczali się duchowni w trakcie jego pontyfikatu - zapowiedział Tomasz Sekielski

- To będzie film, który w gruncie rzeczy będzie rozgrywał się poza Polską. Będziemy dużo jeździć po świecie, mamy długą listę rozmówców – dodał.

W trakcie rozmowy Tomasz Sekielski ujawnił też, kto jest bohaterem jego filmu dokumentalnego "Zabawy w chowanego".

- Dwaj bracia mieszkali z rodzicami w mieszkaniu służbowym w domu parafialnym, ponieważ ich ojciec jest organistą. Ksiądz, korzystając z tego, że był dobrym znajomym, przychodził, nawet kiedy rodzice byli w domu i dopuszczał się tych czynów - opowiada dziennikarz.- Ci dwaj bracia byli wykorzystywani prawie w tym samym czasie przez tego samego księdza, ale dowiedzieli się tego po latach – wyznał Sekielski.

d1g9oal
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g9oal