Trwa ładowanie...

TOP 5: Filmy podobne do: "Sali samobójców"

Internet to bezapelacyjnie jedno z największych odkryć ludzkości. Warto jednak pamiętać, że wirtualna rzeczywistość jest także miejscem, w którym aż roi się od przeróżnych pułapek i niebezpieczeństw. Raz na jakiś czas przypominają nam o tym twórcy kinowych produkcji, ukazujący w swoich dziełach mroczne oblicze sieci. Przykładem tego typu obrazu jest m.in. głośna „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy. Dziś przedstawiamy kilka tytułów podobnych do tego filmu.

Share
TOP 5: Filmy podobne do: "Sali samobójców"
Źródło: Materiały prasowe
d21xyl8

Internet to bezapelacyjnie jedno z największych odkryć ludzkości. Warto jednak pamiętać, że wirtualna rzeczywistość jest także miejscem, w którym aż roi się od przeróżnych pułapek i niebezpieczeństw. Raz na jakiś czas przypominają nam o tym twórcy kinowych produkcji, ukazujący w swoich dziełach mroczne oblicze sieci. Przykładem tego typu obrazu jest m.in. głośna „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy. Dziś przedstawiamy kilka tytułów podobnych do tego filmu.

"Sala samobójców" to opowieść o zbuntowanym nastolatku, który nie mogąc znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami oraz rodzicami, nawiązuje w Internecie kontakt z grupą nieznanych sobie osób. Wirtualna rzeczywistość bez reszty wciąga głównego bohatera, co ostatecznie doprowadza go do ogromnej tragedii. W ostatni piątek na polskich ekranach pojawił się inny obraz, który również przedstawia Internet jako miejsce wielu zagrożeń. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne zestawienie TOP 5 - Filmy podobne do: „Sali samobójców”. Zobacz inne produkcje, w których bohaterowie całkowicie zatracili się w cyberprzestrzeni!

d21xyl8

„Nerve”

Wspomnianą produkcją, która trafiła przed kilkoma dniami do naszych kin, jest „Nerve” w reżyserii Henry’ego Joosta oraz Ariela Schulmana. Obraz ten przedstawia historię nastoletniej Vee, mającej dosyć swojego rutynowego życia. Dziewczyna wyjeżdża do Nowego Jorku i bierze udział w pewnej internetowej grze. Wraz ze swoim nowym partnerem bohaterka zyskuje w sieci coraz większą popularność. Wkrótce jednak okazuje się, że Vee padła ofiarą manipulacji. Nastolatka staje się więźniem tytułowego „Nerve”. Na oczach milionów widzów rozpoczyna się dramatyczna walka młodej dziewczyny o przeżycie. W rolach głównych występują: Emma Roberts, Dave Franco oraz Juliette Lewis.

„Disconnect”

Innym filmem podobnym do „Sali samobójców” jest „Disconnect” w reżyserii Henry’ego Alexa Rubina. Obraz ten składa się z kilku osobnych wątków, udowadniających, że Internet może wyrządzić każdemu z nas wiele krzywdy. Dziennikarka Nina Dunham przygotowuje materiał o nastolatkach zarabiających w sieci przez świadczenie różnych usług seksualnych. Kobieta poznaje w ten sposób Kyle’a, z którym nawiązuje specyficzną relację. Małżeństwo Dereka i Cindy przeżywa ogromny kryzys. Kobieta zaprzyjaźnia się na internetowym forum z nieznajomym mężczyzną. Wkrótce okazuje się, że para padła ofiarą hakera. Dwóch nastolatków postanawia zakpić sobie ze swojego kolegi. W tym celu tworzą oni fikcyjne konto nieistniejącej dziewczyny na portalu społecznościowym i zaczynają flirtować z ofiarą żartu. Gdy jednak publikują oni materiały kompromitujące chłopaka, dochodzi do wielkiej tragedii. W rolach głównych występują: Max Thierot, Jason Bateman, Frank Grillo, Hope Davis, Paula Patton, i Andrea Riseborough.

„Ben X”

Kolejnym filmem podobnym do „Sali samobójców” jest „Ben X” Nica Balthazara. Belgijsko-holenderska produkcja przedstawia historię nastolatka chorego na łagodną odmianę autyzmu. Chłopiec nie ma żadnych kolegów, a w gronie rówieśników uchodzi za dziwaka i samotnika. Jedynym miejscem, w którym bohater czuje się naprawdę dobrze, jest gra komputerowa „Archold”. Coraz dłuższy czas spędzany w wirtualnej rzeczywistości, a także nasilone ataki ze strony dwóch szkolnych kolegów sprawiają, że tytułowy Ben przestaje odróżniać cybernetyczną fikcję od realnego świata. W jego głowie rodzi się niebezpieczny plan. W roli głównej Greg Timmermans.

d21xyl8

„Inny świat”

Filmem podobnym do „Sali samobójców” jest po części „Inny świat” Gillesa Marchanda. Dramat ten ukazuje losy dwójki zakochanych w sobie nastolatków, którzy spędzają lato wraz z przyjaciółmi na południu Francji. Nieoczekiwanie na ich drodze staje niejaka Audrey – dziewczyna uratowana przez bohaterów przed popełnieniem samobójstwa. Zauroczony tajemniczą dziewczyną Gaspard wkracza za nią do internetowej gry. Chłopak zaczyna prowadzić podwójne życie, oscylujące na granicy rzeczywistości i fikcji. Relacja z Audrey znacząco pogarsza stosunki bohatera z jego ukochaną Marion. W rolach głównych tego pasjonującego thrillera występują: Grégoire Leprince-Ringuet, Louise Bourgoin oraz Pauline Étienne.

„Pokój na czacie”

Ostatnim prezentowanym przez nas filmem podobnym do „Sali samobójców” jest „Pokój na czacie” Hideo Nakaty. Akcja obrazu skupia się na grupie nastolatków – Jimie, Mo, Evie oraz Emily, którzy poznają w Internecie Williama. Bohaterowie są początkowo zauroczeni ponadprzeciętną charyzmą nowego znajomego. Nie zdają sobie oni jednak sprawy z tego, że nawiązując kontakt z chłopakiem, narazili się na wielkie niebezpieczeństwo. William jest bowiem przebiegłym manipulantem, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Wkrótce poznany w sieci chłopak deklaruje pomoc Jimowi w odstawieniu leków psychotropowych. Emily i Eva uświadamiają sobie, że William wciągnął ich przyjaciela do śmiertelnie groźnej gry. W rolach głównych: Aaron Taylor-Johnson, Matthew Beard, Imogen Poots, Hannah Murray i Daniel Kaluuya. Co ciekawe – w Polsce „Pokój na czacie” anonsowany był jako światowa odpowiedź na „Salę samobójców”.

W. Chentkiewicz

d21xyl8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21xyl8
d21xyl8