Trwa ładowanie...
dpm5h80

TOP 5: Filmy podobne do: "Sali samobójców"

Internet to bezapelacyjnie jedno z największych odkryć ludzkości. Warto jednak pamiętać, że wirtualna rzeczywistość jest także miejscem, w którym aż roi się od przeróżnych pułapek i niebezpieczeństw. Raz na jakiś czas przypominają nam o tym twórcy kinowych produkcji, ukazujący w swoich dziełach mroczne oblicze sieci. Przykładem tego typu obrazu jest m.in. głośna „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy. Dziś przedstawiamy kilka tytułów podobnych do tego filmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TOP 5: Filmy podobne do: "Sali samobójców"
(Materiały prasowe)
dpm5h80

Internet to bezapelacyjnie jedno z największych odkryć ludzkości. Warto jednak pamiętać, że wirtualna rzeczywistość jest także miejscem, w którym aż roi się od przeróżnych pułapek i niebezpieczeństw. Raz na jakiś czas przypominają nam o tym twórcy kinowych produkcji, ukazujący w swoich dziełach mroczne oblicze sieci. Przykładem tego typu obrazu jest m.in. głośna „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy. Dziś przedstawiamy kilka tytułów podobnych do tego filmu.

"Sala samobójców" to opowieść o zbuntowanym nastolatku, który nie mogąc znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami oraz rodzicami, nawiązuje w Internecie kontakt z grupą nieznanych sobie osób. Wirtualna rzeczywistość bez reszty wciąga głównego bohatera, co ostatecznie doprowadza go do ogromnej tragedii. W ostatni piątek na polskich ekranach pojawił się inny obraz, który również przedstawia Internet jako miejsce wielu zagrożeń. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne zestawienie TOP 5 - Filmy podobne do: „Sali samobójców”. Zobacz inne produkcje, w których bohaterowie całkowicie zatracili się w cyberprzestrzeni!

dpm5h80

„Nerve”

Wspomnianą produkcją, która trafiła przed kilkoma dniami do naszych kin, jest „Nerve” w reżyserii Henry’ego Joosta oraz Ariela Schulmana. Obraz ten przedstawia historię nastoletniej Vee, mającej dosyć swojego rutynowego życia. Dziewczyna wyjeżdża do Nowego Jorku i bierze udział w pewnej internetowej grze. Wraz ze swoim nowym partnerem bohaterka zyskuje w sieci coraz większą popularność. Wkrótce jednak okazuje się, że Vee padła ofiarą manipulacji. Nastolatka staje się więźniem tytułowego „Nerve”. Na oczach milionów widzów rozpoczyna się dramatyczna walka młodej dziewczyny o przeżycie. W rolach głównych występują: Emma Roberts, Dave Franco oraz Juliette Lewis.

„Disconnect”

Innym filmem podobnym do „Sali samobójców” jest „Disconnect” w reżyserii Henry’ego Alexa Rubina. Obraz ten składa się z kilku osobnych wątków, udowadniających, że Internet może wyrządzić każdemu z nas wiele krzywdy. Dziennikarka Nina Dunham przygotowuje materiał o nastolatkach zarabiających w sieci przez świadczenie różnych usług seksualnych. Kobieta poznaje w ten sposób Kyle’a, z którym nawiązuje specyficzną relację. Małżeństwo Dereka i Cindy przeżywa ogromny kryzys. Kobieta zaprzyjaźnia się na internetowym forum z nieznajomym mężczyzną. Wkrótce okazuje się, że para padła ofiarą hakera. Dwóch nastolatków postanawia zakpić sobie ze swojego kolegi. W tym celu tworzą oni fikcyjne konto nieistniejącej dziewczyny na portalu społecznościowym i zaczynają flirtować z ofiarą żartu. Gdy jednak publikują oni materiały kompromitujące chłopaka, dochodzi do wielkiej tragedii. W rolach głównych występują: Max Thierot, Jason Bateman, Frank Grillo, Hope Davis, Paula Patton, i Andrea Riseborough.

dpm5h80

„Ben X”

Kolejnym filmem podobnym do „Sali samobójców” jest „Ben X” Nica Balthazara. Belgijsko-holenderska produkcja przedstawia historię nastolatka chorego na łagodną odmianę autyzmu. Chłopiec nie ma żadnych kolegów, a w gronie rówieśników uchodzi za dziwaka i samotnika. Jedynym miejscem, w którym bohater czuje się naprawdę dobrze, jest gra komputerowa „Archold”. Coraz dłuższy czas spędzany w wirtualnej rzeczywistości, a także nasilone ataki ze strony dwóch szkolnych kolegów sprawiają, że tytułowy Ben przestaje odróżniać cybernetyczną fikcję od realnego świata. W jego głowie rodzi się niebezpieczny plan. W roli głównej Greg Timmermans.

„Inny świat”

Filmem podobnym do „Sali samobójców” jest po części „Inny świat” Gillesa Marchanda. Dramat ten ukazuje losy dwójki zakochanych w sobie nastolatków, którzy spędzają lato wraz z przyjaciółmi na południu Francji. Nieoczekiwanie na ich drodze staje niejaka Audrey – dziewczyna uratowana przez bohaterów przed popełnieniem samobójstwa. Zauroczony tajemniczą dziewczyną Gaspard wkracza za nią do internetowej gry. Chłopak zaczyna prowadzić podwójne życie, oscylujące na granicy rzeczywistości i fikcji. Relacja z Audrey znacząco pogarsza stosunki bohatera z jego ukochaną Marion. W rolach głównych tego pasjonującego thrillera występują: Grégoire Leprince-Ringuet, Louise Bourgoin oraz Pauline Étienne.

dpm5h80

„Pokój na czacie”

Ostatnim prezentowanym przez nas filmem podobnym do „Sali samobójców” jest „Pokój na czacie” Hideo Nakaty. Akcja obrazu skupia się na grupie nastolatków – Jimie, Mo, Evie oraz Emily, którzy poznają w Internecie Williama. Bohaterowie są początkowo zauroczeni ponadprzeciętną charyzmą nowego znajomego. Nie zdają sobie oni jednak sprawy z tego, że nawiązując kontakt z chłopakiem, narazili się na wielkie niebezpieczeństwo. William jest bowiem przebiegłym manipulantem, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Wkrótce poznany w sieci chłopak deklaruje pomoc Jimowi w odstawieniu leków psychotropowych. Emily i Eva uświadamiają sobie, że William wciągnął ich przyjaciela do śmiertelnie groźnej gry. W rolach głównych: Aaron Taylor-Johnson, Matthew Beard, Imogen Poots, Hannah Murray i Daniel Kaluuya. Co ciekawe – w Polsce „Pokój na czacie” anonsowany był jako światowa odpowiedź na „Salę samobójców”.

W. Chentkiewicz

dpm5h80

Podziel się opinią

Share

dpm5h80

dpm5h80