Trwa ładowanie...

''Transporter 2'' z Jasonem Stathamem, czyli poniedziałkowy hit filmowy

''Transporter 2'' z Jasonem Stathamem, czyli poniedziałkowy hit filmowyŹródło: Imperial CinePix
d12646a
d12646a

Spragnieni mocnego i widowiskowego kina akcji widzowie, którym najmilsze są filmy z szybkimi samochodami i spektakularnymi strzelaninami, mogą zacierać ręce. W poniedziałek o 20:00 na ekrany telewizorów wjedzie "Transporter 2" z *Jasonem Stathamem.*

Wyprodukowany przez cenionego francuskiego reżysera Luca Bessona film ”Transporter”, którego premiera światowa odbyła się w październiku 2002, okazał się wielkim przebojem w kinach i na DVD, a z odtwórcy roli Franka Martina Jasona Stathama uczynił gwiazdę kina akcji.

Frank Martin jest najlepszy w swoim fachu. Jest byłym agentem służb specjalnych, który zarabia na życie jako ”transporter” – na zlecenie dostarcza dowolny ładunek pod wskazany adres. Krótko mówiąc, robi, co do niego należy, nie zadając przy tym żadnych pytań.

d12646a

W drugiej części kultowego "Transportera" Frank przenosi się z francuskiej Riwiery do Miami na Florydzie, gdzie na prośbę przyjaciela zostaje kierowcą bogatej rodziny Billingsów. Niełatwo zaskoczyć gotowego na wszystko kierowcę, ale sześcioletniemu Jackowi Billingsowi się to udaje – ku swemu zdumieniu Frank zaprzyjaźnia się z chłopcem, którego codziennie zawozi do szkoły.

Gdy więc Jack zostaje porwany, Frank musi dać z siebie wszystko, by odzyskać chłopca i pokrzyżować plany porywaczy, planujących uwolnić śmiercionośnego wirusa, który zabije każdego, kto się z nim zetknie.

Zdaniem reżysera ”Transportera 2”, Louisa Leterriera, który pełnił funkcję kierownika artystycznego na planie ”Transportera”, pierwszy film zawdzięcza swój sukces właśnie kreacji Stathama. Jak mówi: ”Jason podkreślił nie tylko niezwykłą sprawność fizyczną Franka, lecz także jego ludzki wymiar. W jego interpretacji Frank to wojownik z przypadku. Nie chce już dłużej wykonywać podejrzanych zleceń, marzy mu się normalne życie. Los lubi jednak płatać figle i w nowym filmie nasz bohater znów musi rozwiązać problem najtrudniejszy z możliwych”.

Robert Mark Kamen, współautor scenariusza ”Transportera”, który napisał wraz z Lukiem Bessonem, przyznaje, że Jasonowi Stathamowi udało się stworzyć postać niemal ikoniczną: ”Jason jest uczciwy i bardzo ludzki. W obie te cechy wyposażył filmowego Franka Martina, mimo iż jego bohater jest twardzielem jakich mało”.

d12646a

Gdy pierwszy ”Transporter” odniósł międzynarodowy sukces, a Jason Statham stał się gwiazdą kina akcji, twórcy naturalną koleją rzeczy zaczęli myśleć o kontynuacji. Luc Besson chciał, by pod każdym względem przewyższyła ona oryginał – ”Transporter 2” miał być filmem zrealizowanym z jeszcze większym rozmachem i budzącym żywsze emocje u widzów.

Podobnie jak w pierwszym filmie, w ”Transporterze 2” podziwiać możemy niezwykłą sprawność fizyczną Jasona Stathama, który od lat uprawia boks, kickboxing i nurkowanie. Zdobyte umiejętności przydały mu się w wielu scenach akcji, a zwłaszcza w sekwencji z odrzutowcem, który wpada do Atlantyku.

Już wkrótce będziecie mogli się przekonać, który aktor rządzi niepodzielnie we współczesnym kinie akcji. "Transporter 2" - już w poniedziałek, 24 października, w telewizji Polsat.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d12646a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12646a