Trwa ładowanie...
d2wx9dk
Aktualności

Trwają zdjęcia do filmu "Point Break"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwają zdjęcia do filmu "Point Break"
(mat. promocyjne)
d2wx9dk

26 czerwca 2014 r. ruszyły zdjęcia do thrillera Alcon Entertainment zatytułowanego Point Break, z udziałem Édgara Ramíreza, Luke’a Braceya, Raya Winstone’a, Teresy Palmer i Delroya Lindo. Wiadomość tę podali Andrew Kosove i Broderick Johnson z Alcon.

Zdjęcia będą powstawały na czterech kontynentach: w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej i Azji. Widzowie zobaczą akrobacje wykonywane nie przez kaskaderów, ale przez najlepszych zawodników sportów ekstremalnych. Na plany zdjęciowe wybrano m.in. Niemcy, Austrię, Włochy, Szwajcarię, Francję, Meksyk, Wenezuelę, Polinezję Francuską, Indie i Stany Zjednoczone. Alcon podpisał z Warner Bros. Pictures stosowną umowę, umożliwiającą rozpowszechnianie filmu.

Film na podstawie scenariusza Kurta Wimmera (Salt, Prawo zemsty) reżyseruje Ericson Core (Vince niepokonany). Ramírez (Wróg numer jeden, Che – Rewolucja) gra bohatera o imieniu Bodhi, a Bracey (G.I. Joe: Odwet, ukazujący się wkrótce The Best of Me) wcieli się w postać Johnny’ego Utah.

d2wx9dk

Point Break opowiada o młodym agencie FBI dołączającym do niezwykłej grupy sportowców ekstremalnych, których podejrzewa o serię bezprecedensowych, wyrafinowanych skoków na korporacje. Ukrywając swoją prawdziwą tożsamość i żyjąc w ciągłym niebezpieczeństwie, stara się udowodnić, że to właśnie oni stoją za zaskakującymi przestępstwami siejącymi spustoszenie na rynkach finansowych na całym świecie.

W przypadku zdjęć do filmu poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko — widzowie mają zobaczyć najbardziej niebezpieczne wyczyny, jakie kiedykolwiek sfilmowano. Widzowie będę mogli podziwiać sporty ekstremalne, takie jak: surfowanie na 20-metrowych falach, snowboarding, skoki w kombinezonach typu wingsuit, wspinaczka klasyczna i akrobacje motocyklowe przy dużych prędkościach. Producentami filmu są Johnson i Kosove, wraz z Johnem Baldecchim, Chrisem Taylorem i Kurtem Wimmerem. W ramach koprodukcji w prace zaangażowane będzie również Studio Babelsberg. Producentami wykonawczymi będą Dvesh Chetty, szef RGM Media, i inwestor John McMurrick, prezes Marloss Entertainment.

Słynni sportowcy ekstremalni wykonujący akrobacje w filmie to m.in. surferzy Makua Rothman, Billy Kemper, Brian Keaulana i Ahanu Tson-dru, snowboardziści Lucas DeBari, Ralph Backstrom, Mitch Toelderer, Mike Basich i Xavier De La Rue, motocykliści Riley Harper i Oakley Lehman, specjaliści od skoków w kombinezonach typu wingsuit Jeb Corliss, Jon Devore, Julian Boulle, Noah Bahnson i Mike Swanson oraz uprawiający wspinaczkę Chris Sharma, a także wielu innych.

Reżyser Ericson Core, autor zdjęć do filmu Szybcy i wściekli, będzie również pełnić funkcję reżysera obrazu. Inni członkowie zespołu zakulisowego to m.in. nagrodzony Oscarem montażysta Thom Noble (Thelma i Louise, Świadek), scenograf Udo Kramer (Północna ściana, Medicus) i nominowana do Oscara projektantka kostiumów Lisy Christl (Anonimus, Świat w płomieniach).

Point Break jest inspirowany słynnym filmem z 1991 r., w którym główne role zagrali Patrick Swayze i Keanu Reeves. Film wejdzie do kin 7 sierpnia 2015 r. Będzie rozpowszechniany w Ameryce Północnej i na wybranych obszarach przez Warner Bros. Pictures, spółkę Warner Bros. Entertainment Company.

d2wx9dk

Podziel się opinią

Share

d2wx9dk

d2wx9dk