Trwa ładowanie...

TVP odwołuje wyjazd Grażyny Szapołowskiej i Mirosława Baki do Cannes

TVP odwołuje wyjazd Grażyny Szapołowskiej i Mirosława Baki do CannesŹródło: opublikowane w serwisie filmpolski.pl
d13dxqu
d13dxqu

Jak podało Radio ZET, Telewizja Polska odwołała wyjazd Grażyny Szapołowskiej i Mirosława Baki do Cannes. Rozgłośnia nieoficjalnie dowiedziała się, że zamiast aktorów do Francji poleci „ktoś z zarządu TVP”. Aktorzy mieli uświetnić swoją obecnością pokazy zrekonstruowanych cyfrowo filmów Krzysztofa Kieślowskiego.

Mirosław Baka, którego poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie, był wyraźnie zaskoczony. Żaden z pracowników TVP nie powiadomił go o zmianie decyzji:

- Był jeden telefon zapowiadający ten wyjazd, a potem już cisza - przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską.

Sprawę dla Radia ZET skomentowała także Grażyna Szapołowska, która wyraziła żal z powodu zaistniałej sytuacji i przeprosiła za nią widzów. Powiedziała także, że nikt nie wyjaśnił jej powodów decyzji o odwołaniu wyjazdu. Jak dotąd rzeczniczka telewizji nie skomentowała sprawy.

Podczas trwającego właśnie 69. MFF w Cannes aktorzy mieli brać udział w pokazach zrekonstruowanych cyfrowo klasyków "Krótkiego filmu o zabijaniu" i "Krótkiego filmu o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego. Projekcje zostały zaplanowane z okazji 20. rocznicy śmierci wybitnego reżysera.

  1. MFF w Cannes rozpoczął się 11 maja. Inaugurującą go uroczystość uświetnił pokaz nowego filmu Woody'ego Allena "Cafe Society". Zwiastun produkcji można obejrzeć poniżej.Więcej o tym co warto zobaczyć podczas tegorocznego Cannes - *TUTAJTUTAJ*.
d13dxqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13dxqu